České Budějovice přezimovaly na čele tabulky druhé ligy s dvoubodovým náskokem právě na Jihlavu. Po jedenácti odehraných jarních kolech je mezi oběma celky rozdíl už jedenáctibodový, a Jihočeši mají za sebou první postupové oslavy.

Zatímco Dynamo totiž na jaře desetkrát zvítězilo, Vysočina ztrácela pravidelně ve venkovních utkáních. Vyhrát dokázala jen na hřišti o postup hrajícího Hradce Králové, kde si naopak Budějovičtí připsali jedinou ztrátu. Ztráty u týmů bojujících o záchranu zapříčinily, že nedělní duel ztrácí původní očekávaný náboj. Byť Vysočina má stále o co hrát. Je jen jediné vítězství od zisku barážové jistoty.

S tím také do utkání Jihlavané půjdou. „Chceme navázat na dosavadní velmi dobré jarní domácí výkony a vítězstvím definitivně potvrdit náš postup do baráže o první ligu,“ uvedl asistent jihlavského trenéra Josef Mucha.

Je možné, že do duelu nastoupí Vysočina v nejsilnějším složení.

Do tréninkového procesu se již zapojili i rekonvalescenti Petr Tlustý a Stanislav Klobása. „O základní jedenáctce Dynama nemá smysl spekulovat. Moc dobře víme, že Českobudějovičtí do Jihlavy přijedou uvolněně a že možná dostanou příležitost hráči, kteří toho dosud tolik neodehráli,“ uvědomuje si Mucha.

Motivace hostujících hráčů říci si o budoucí prvoligový dres bude jistě velká. „Musíme se maximálně soustředit na náš výkon a naši hru,“ má jednoduchý recept na úspěch Mucha.

Duel Jihlava – České Budějovice se hraje v neděli od pěti hodin odpoledne.