Liga se vrací. Po čtrnáctidenní reprezentační pau-ze vyběhnou o Velikonocích na trávníky opět prvoligoví fotbalisté. Hráči Vysočiny se představí na stadionu Příbrami, které mají sportovně co vracet.

Když u Litavky nastoupili jihlavští fotbalisté naposledy, odjížděli domů s potupně inkasovanými pěti góly. Debakl stál post i tehdejšího trenéra Vysočiny Františka Komňackého. „Příbram je na svém stadionu výrazně silnější než venku," varuje před další cestou do středních Čech asistent trenéra Roman Kučera.

To ostatně dokresluje bilance svěřenců trenéra Tobiáše. Když na podzim vyloupili Jihlavu, radovali se z výhry ve venkovním utkání po třiadvaceti zápasech.

A to je druhý motivační prvek Jihlavanů. Získat zpět soupeři „půjčené" tři body z podzimu. „V Příbrami nás ale bude zajímat pouze náš aktuální výkon," tvrdí Kučera. „Chceme hrát odvážně, ale zároveň obezřetně a koncentrovaně. Doufáme, že jsme nadcházejícího soupeře schopní přehrát ve středu pole a využít dobré formy našich ofenzivních hráčů. Rádi bychom výkonem navázali na poslední dva vítězné zápasy. Věříme, že jsme v Příbrami schopni zvítězit a usadit se tak ve středu tabulky."

Jihlava se přes rozpačitý jarní rozjezd rychle dostala z bezprostředního sestupového ohrožení, čímž stouplo sebevědomí týmu.

To se posílilo i po jasné výhře v přípravě nad Bohemians 1905 (4:0). Příjemné starosti mají i trenéři, v plné přípravě je už Adam Jánoš, s tréninkem začal i Ondřej Šourek. Mimo hru tak zůstávají pouze Marcin a Batioja. „U Jánoše nechceme nic uspěchat, nejprve by měl hrát příští týden za juniorku. Poté by snad už mohl naskočit i do ligy," vysvětluje Kučera s tím, že nad plnou soupiskou mají trenéři co řešit: „Před Příbramí řešíme otazníky na dvou až třech postech. Každopádně nyní máme z koho vybírat a skládat základní sestavu. Zvažujeme její různé varianty, snad se nám podaří zvolit vítěznou jedenáctku," věří Kučera.

Podobně jako v celé republice, i na Vysočině narušilo přípravu na utkání aprílové počasí těchto dnů. Jak se s tím vypořádávali jihlavští hráči? „Včera nás sníh vyhnal na umělou trávu, stejné to bude i dnes. Jde o nepříjemné narušení přípravy na zápas, navíc v tomto chladu těžko můžeme provádět statický nácvik taktiky, u kterého by hráči prochladli," připouští asistent trenéra.

Mimochodem. Když jsme v úvodu zmínili poslední porážku v Příbrami, Vysočina na tamním stadionu ještě nikdy v první lize nedokázala zvítězit. Podaří se jí to přes povětrnostní komplikace v sobotu?