Pozornému fanouškovi tahle shoda okolností neunikne. Ne, to už asi nebude náhoda. Prvoligovým fotbalistům Jihlavy se znovu nepovedl vstup do sezony a zase bude pravděpodobně spoléhat na zmrtvých-vstání v dalším průběhu. To je signál, který vyslala porážka 2:1 v Olomouci.

Kouč Luděk Klusáček po zápase neskrýval velké rozladění a zklamání z výsledku. „Tohle byl zápas o prvním gólu. Myslím si, že kdybychom skórovali jako první, tak v Olomouci vyhrajeme," posteskl si.

Jenže právě k vstřelení vedoucí branky byli hosté z Vysočiny poměrně daleko. V prvním poločase bylo k vidění šancí snad ještě méně než toho pověstného šafránu. V tom druhém pak přišla chvilková ztráta koncentrace, která byla draze zaplacená dvěma góly. „Ráz zápasu poměrně významně ovlivnilo postavení obou týmů v tabulce. Bylo nervózní, hodně opatrné a obě mužstva hrála spíše na jistotu. Do prvního gólu se toho moc nedělo," souhlasil Klusáček a dodal: „Až po úvodní brance Olomouce se začal hrát dobrý fotbal. Tento gól hodně napověděl, bohužel z našeho pohledu brzy přišel druhý úspěch domácího týmu. Poté jsme už neměli co ztratit, a začali jsme hrát odvážněji."

To naopak Olomouc najednou začala mít strach o vítězství. „Jistě nám pomohla i střídání. Díky brance Mešanoviće jsme se poměrně brzy vrátili do hry a domácí znervózněli," všiml si Klusáček.

Šancí na vyrovnání bylo dost, dokonce i na vítězství. Jenže hanáckou branku zaklel gólman Buchta. Činil se hlavně při šancích Jungra a Dvořáka. „Při té první střele si to hráč zpracovával, tak jsem mu zmenšil střelecký úhel. Já patřím mezi větší brankáře, tak mě to trefilo. Jak jsem měl při těch jesličkách smůlu, když jsem dostal gól, tak tady jsem měl štěstí," uvedl Buchta.

Ten pak ještě čelil závěrečné akci, při níž se dostal do zakončení jeho protějšek Hanuš. „Je to takové nepříjemné, když tam přijde brankář. Nevím, proč tam vždycky zůstane volný. Nějak se to tam k němu odrazilo a při troše štěstí mohl dát gól, což by nás ohromně mrzelo," dodal Buchta.

Jihlava tak po prohře na Hané klesla na patnácté místo v tabulce za sobotního soupeře, po šesti kolech má na svém kontě jen čtyři body. Považte, ty vybojovala proti velkým favoritů soutěže, Jablonci a Spartě. V podobné situaci se totiž ocitl FC Vysočina i před dvěma roky pod vedením Františka Komňackého i loni za šéfování Petra Rady. Snad zvládne překonat tíživou krizi s Luďkem Klusáčkem.