Další složitý oříšek čeká na jihlavské fotbalisty v první lize. Po prohře se Spartou míří do Uherského Hradiště, kde v historii pouze jedinkrát remizovala. A vzhledem k tomu, že o první letošní body budou usilovat i domácí, nečeká je na hřišti Slovácka rozhodně lehký úkol.

Ona zmíněná remíza je z třetiligového duelu. V utkáních v nejvyšší soutěži na Slovácku Vysočina dvakrát prohrála, navíc nevstřelila ani jeden gól.

Vloni tam Jihlavané inkasovali trojku a jen podtrhli svoji trudnou bilanci na jihu Moravy. A v ideální rozpoložení neodjedou ani na nadcházející duel.

V hlavách hráčů určitě ještě straší výkon a výsledek z nedělní ligové premiéry proti Spartě. „Z porážky se musíme oklepat a na Slovácku učinit maximum pro to, abychom se pokusili získat zpět body ztracené na domácí půdě. Z týmu cítím odhodlání a vůli po nápravě," věří svým hráčům trenér František Komňacký, který už po duelu se Spartou vyjádřil svůj názor na výkon některých fotbalistů: „Pokud se podobně představíme i v sobotu, určitě bude muset nastat čas k zamyšlení nad skladbou kádru!"

Určité následky propadák se Spartou mít bude. „Ke změnám v sestavě sáhneme, ovšem nebudou nijak masivní. Proti Spartě hráli špatně všichni hráči, ale celou sestavu vyměnit nemůžeme," ví Komňacký. Ten při přípravě na duel určitě připomene hráčům i poslední listopadový zápas: „Budeme čerpat poznatky i ze vzájemných duelů v uplynulé sezoně a bezesporu si připomeneme i onen špatný zápas," souhlasí kouč.

Slovácko do soutěže vstoupilo podobně nekoncentrovaně jako Vysočina. V Teplicích prohrávalo na začátku druhého poločasu 0:3. Hosté ale dokázali zvednout hlavy a duel ještě zdramatizovat. Na alespoň bod to však nestačilo.

Největší silou týmu z Uherského Hradiště je ofenziva. „Největší osobností je útočník Libor Došek. Jde o specifického hráče, který je nebezpečný zejména na domácí půdě. Zde je pro každý celek podstatnou cestou k úspěchu, zda Doška dokáže uhlídat. Pozor si však musíme dávat nejen na něj. Slovácko má velkou sílu ve standardních situacích a též se opírá o ligou prověřené a šikovné středopolaře Volešáka a Valentu. Pokud chceme na Slovácku uspět, musíme podat výkon na samé hranici našich možností," uvědomuje si Komňacký.