Fotbalisté Jihlavy prohráli ve 26. kole první ligy v Jablonci 0:3, a přišli tak o úspěšnou sedmizápasovou šňůru, ve které vždy vybojovali minimálně bod a díky které se výrazně přiblížili záchraně soutěže. Domácí o své výhře rozhodli během osmi minut ve druhém poločase, ve kterém se postupně trefili Beneš, Doležal a Čížek.

Jablonec v prvním poločase dlouho soupeře přehrával, byli to ale hosté, kdo si vypracoval největší šance. Nejprve ve 39. minutě našel Jánoš ve vápně volného Harbu, bosenský útočník se však v obrovské šanci netrefil a dvanáctou branku v sezoně nepřidal.

Podruhé Jihlava zahrozila v závěrečných vteřinách úvodního dějství. Po rohovém kopu se k hlavičce na přední tyči dostal Krejčí, ani on nemířil přesně. „Jsem rád, že jsme přežili dvě šance Jihlavy. Neměli jsme pohyb, chuť, nabídku, ale poločas dopadl tak, jak dopadl," zlobil se na své svěřence jablonecký lodivod Roman Skuhravý.

Ve druhém poločase už ale mohl být o poznání spokojenější. V něm totiž domácí dokázali rozhodnout. Ke vstřelení tří branek jim přitom stačilo pouhých osm minut. Jako první se akrobaticky střelou přes hlavu trefil Beneš, krátce po něm po podklouznutí jednoho z hostujících obránců zvýšil Doležal a třetí zásah přidal v 71. minutě Čížek. „Byl to zápas dvou poločasů. V prvním jsme domácí k ničemu nepustili, naopak jsme neproměnili dvě velké příležitosti. Ve druhém jsme chtěli nastoupit stejně aktivně, deset minut jsme měli dobrých, ale po prvním gólu se naše hra sesypala a každá další soupeřova akce smrděla brankou," uvedl jihlavský trenér Petr Rada.

Ten se zlobil především na své střední obránce. „Opět jsme udělali taktické chyby, zejména stopeři, kteří již po několikáté naivně vystoupili. Výsledek je zasloužený, domácí proměnili většinu šancí, které měli," prohlásil Rada.

Speciální byl zápas pro jabloneckého brankáře Michala Špita. Vychytal v něm totiž svoji stou ligovou nulu v kariéře. K té mu nezapomněl poblahopřát ani jihlavský kouč. „Jsem zklamaný, ale Michalovi gratuluji," uzavřel.