To se jen tak nevidí. Jihlavští fotbalisté ve druhém jarním kole Gambrinus ligy doma jasně přehrávali Slovan Liberec a byli blízko důležitému tříbodovému zisku. Během čtyř minut hrůzy však bylo všechno jinak. Dva smolné momenty připravily Vysočinu o všechny body, Severočeši možná ještě v autobuse cestou domů nevěřili, že tohle utkání dokázali vyhrát.

O osudu duelu rozhoda pětašedesátá minuta. Do té doby s vypětím všech sil se bránící Liberec podnikl snad první výpad ve druhém poločase, v přestávce střídající Luboš Kolár napřáhl z dvaceti metrů a s pomocí teče bránících hráčů lobem překonal Blažka.

A vzápětí zkoprnělá obrana Jihlavy jen sledovala přesný centr Rybalky na malé vápno, kde zcela nepokrytý Kolár znovu poděkoval trenérovi Šilhavému za důvěru.

Vysočina na dva zlověstné údery už nedokázala, přes silný závěrečný tlak, odpovědět a ze hřiště odcházela s prázdnou. „Musím přiznat, že je mi Jihlavy líto," uvedl po utkání trenér Liberce Jaroslav Šilhavý. „Její hráči byli ve všem lepší, měli hodně šancí na vstřelení třetí branky," uznal hostující kouč.

Pojistku nepřidali

Však také domácí hráči od začátku duelu tlačili na pilu, dostávali se do zakončení, a od 23. minuty také vedli. Na Mikulův centr zprava naběhl Vaculík a hlavičkou se nemýlil. Ještě ale nedozněla radost domácího kotle, když Šourek marně naháněl rozběhnutého Šurala, který si hokejovým blafákem vychutnal i Blažka a nečekaně vyrovnal.

Ale ani skepse nevládla na Vysočině dlouho. Po půl hodině hry nekompromisně napálil míč za Hrošša Koloušek. Od té doby se hrálo pouze podle jihlavských not, převážně před vápnem hostů, kteří působili často dost bezradně. „Nečekal jsem, že se na nás až tak moc podepíše únava ze čtvrtečního duelu v Alkmaaru," netajil Šilhavý. „Navíc jsme nehráli v optimální sestavě. Ale to nesnižuje výkon domácích."

Ti začali i druhý poločas velice aktivně, nádhernou Harbovu ránu z pětadvaceti metrů vytáhl se štěstím stejně krásnou robinzonádou Hroššo. Hráče Vysočiny tento moment pořádně navnadil a doslova přispendlili Severočechy k jejich vápnu. Kombinace a narážečky sice nutily fanoušky k potlesku, ve vápně však chyběl domácím větší důraz a přesnost.

A pak přišla inkriminovaná pětašedesátá minuta a začátek konce jihlavských nadějí na dobrý výsledek. „Dvakrát jsme šli do vedení, zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel další brejkové šance jsme nevyužili," zhodnotil duel zklamaný trenér Vysočiny Petr Rada. „Za přístup, výkon a snahu nemohu hráčům nic vytknout, ale dostat doma tři branky, to je opravdu strašně moc. Tahle porážka mrzí dvojnásob."