Doma nadále neporažení. Jihlavští fotbalisté sehráli vyrovnanou partii s pražskou Spartou a dokázali favorita obrat o body po remíze 1:1. Udrželi tak domácí neporazitelnost a potěšili vyprodané ochozy.

Domácí fotbalisté se do slavného soupeře zakousli s buldočí chutí a duel začali náporem, z kterého přicházely i nadějné situace. V šesté minutě pálil Rada z malého vápna jen do dobře vyběhnuvšího Vaclíka. Když už domácí vedli 3:0 na rohy, nechali ve středu obrany rozběhnout Kadlece, který své sólo proměnil. „S tím se nedalo nic dělat, záleželo jen na tom, jak to Kadlec provede. Udělal to dobře, dal to kousek vedle mě," uznal domácí gólman Jaromír Blažek, který chytal jubilejní 400. utkání kariéry.

Inkasovaný gól domácí nerozhodil, nadále pokračovali ve svém tlaku. V 15. minutě hlavičkoval Šourek těsně vedle, v 16. Obertovu bombu z třiceti metrů bravurně vyrazil Vaclík na roh, ve 20. Jungr přesně vysunul do křídla Vaculíka, jehož pokus daleko minul sparťanskou branku.

Vysočina nadále nepolevovala v útočné aktivitě, ale rozběhnutý Masopust ve velkém vápně místo střely ještě hledal spoluhráče, Vaculíkovi střela z dvanácti metrů vůbec nesedla. Až po půlhodině to domácím vyšlo.

Zmatek před brankou hostů po rohovém kopu ukončil nekompromisní bombou do sítě Stanislav Tecl – 1:1. „Byl to takový gól typu Davida Lafaty," culil se po utkání jihlavský kanonýr. „Se štěstím se to ke mně odrazilo k dorážce," připustil Tecl.

Vysočina mohla jít do šaten o půli dokonce s náskokem. Nejprve ale Jungr, který se po dalším rohu dostal na hranici pokutového území k odraženému míči, minul sparťanskou svatyni, už v nastaveném čase Tecl v další šanci napálil míč jen do Vaclíka.

Druhý poločas začal pro Vysočinu smolně. Vystřídat musel už v prvním poločase ošetřovaný Tecl, kterému sparťanská obrana nešetrně prohlédla kotník. O chvíli později začal kulhat i jeho náhradník Sedláček. A v 58. minutě Jungr, který se řítil sám na Vaclíka, tak dlouho váhal, až mu vracející se Švejdík šanci zmařil.

Postupem času se míč objevoval stále častěji na kopačkách hostí, kteří projevovali větší touhu po vedoucí brance. „Po odchodu Tecla nebylo ostří našeho útoku takové, jako s ním, byli jsme pod tlakem," připustil komplikace trenér Vysočiny František Komňacký.

Domácí ale pozorně bránili a snažili se o brejky. V sedmdesáté páté minutě jeden z nich málem vyšel. Kučera utekl po levé straně Zápotočnému, jeho nabídku ze tří kroků před brankou minul Masopust.

Utkání i proto skončilo zaslouženou dělbou bodů. „Viděli jsme zajímavý fotbal, pro nás je ale remíza málo," netajil po utkání hostující kouč Vítězslav Lavička.

Jeho trenérský protějšek byl pochopitelně spokojenější: „Zápas měl tempo, nasazení, viděli jsme řadu zajímavých situací před oběma brankami. Kulisa vyprodaného stadionu to umocnila. Bodu se Spartou si cením, pro náš klub je to cenný výsledek," radoval se Komňacký.