Ti se snaží každý rok alespoň jednou sejít. „Vloni jsme byli ve Vladislavi na oslavě sta let fotbalu, ale letos jsme ještě nehráli,“ říká jeden z bývalých jihlavských hráčů a organizátorů zápasů staré gardy Ivo Koníř. „Nabídek máme spoustu, ale problém je se sejít. Pokud to všem v sobotu vyjde, mělo by nás být asi šestnáct,“ doplňuje.

Zápas s pražskými Bohemians bude příjemným zpestřením. O slavnostní výkop se půl hodiny po poledni postará Antonín Panenka. „Ale i klokani říkali, že mají stejný problém jako my, že je pro ně těžké se sejít. Vím, že by měl chytat Sňozík a přijet by měli Kunášek, Havránek nebo ředitel Bohemians Jakubowicz. Necháme se překvapit, koho přivezou,“ doplňuje.

Hrát by se mělo na trávě Na Stoupách, při nepřízni počasí to bude na umělé trávě. Koníř se těší nejen na zajímavý duel s Pražany, ale hlavně na své bývalé spoluhráče. „Jde hlavně o to, že se sejdeme. Vídáme se málo, někteří nejsou ani Jihlaváci, takže takové akce jsou pro nás super,“ má jasno stále aktivní fotbalista, který rozdává radost v dresu Dukovan.

Kádr staré gardy FC Vysočina
Koubek - Bartoš, Bratršovský, Caha, Slavík, Veselý, Koníř, Lovětínský, Malínek, Ryška, Vladyka, Šebek, Vácha, Šancl, Kovář, Brabec.

Sobotní bitva starých gard ale nebude jen o fotbale. „Vstupné je dobrovolné a připraveny by měly být různé soutěže o děti. Je to dělané pro celé rodiny. Ale je nám jasné, že důležité bude počasí,“ dodává Ivo Koníř.