Další skalp. Důležitého vítězství dosáhli v dalším ligovém kole jihlavští fotbalisté. Na svém stadionu dokázali zdolat Mladou Boleslav a po výhře 2:1 se výrazně přiblížili k vytoužené záchraně soutěže.

K dalším třem bodům do tabulky Vysočině výrazně přispěl skvělým výkonem Marek Jungr. Na výhře se podílel brankou a asistencí. „Důležité ale je především to, že jsme vyhráli," uvedl po utkání spokojený záložník domácích.

Od úvodních minut totiž bylo patrné, že v neděli přijel do Jihlavy celek naprosto jiného kalibru, než tomu letos zatím bylo. Ofenzivně laděný tým Středočechů od výkopu diktoval tempo hry a usadil se před vápnem domácích.

Ubojovaná výhra

Jihlavané se poprvé výrazněji připomněli až v jedenadvacáté minutě. Kučera poslal míč mezi stopery Harbovi, který přiťukl do strany do běhu Vaculíkovi. Domácí kapitán se však šance zalekl a v ideální pozici vystřelil jen do Divišových rukavic.

O chvíli později pádil po chybě Mikuly Šultes sám na Hanuše, před kterým se ale ukličkoval. Míč pak ještě přistrčil Korešovi, jehož pokus zpacifikoval až na brankové čáře Jánoš. „My jsme umřeli na neproměňování šancí. Už v prvním poločase mohlo být rozhodnuto," mínil trenér hostů Karel Jarolím.

Poté se zajímavý fotbal na chvíli vytratil, ale závěrečná čtvrthodinka první půle byla hodně vzrušující.

Ve 33. minutě vysunul Vaculík doleva Jungra, který z hodně ostrého úhlu překonal Diviše 1:0!

Vzápětí mohlo být na Vysočině ještě veseleji. Rychlý brejk po ose Kučera Jungr Harba zakončil domácí kanonýr sám na malém vápně nepovedenou střelou mimo svatyni Boleslavi… A hned z protiútoku téměř totéž předvedl i Šultes.

Po změně stran naznačili Středočeši, že se pokusí s nepříznivým stavem něco udělat. Jenže už po pěti minutách udělali na půlící čáře neuvěřitelnou hrubku, Jungr upaloval směrem k vápnu hostí, kde zdánlivě zbytečně míč zasekl. Ihned však filigránskou přihrávkou našel zcela volného Harbu, který se nemýlil a zvýšil na 2:0.

Ani za tohoto stavu Boleslav nesložila zbraně. Naopak, uspokojená Jihlava vyklidila střed pole a před Hanušem začalo hodně hořet. Koreš toho dokázal využít ke snížení, trenér Jarolím poslal na trávník další dva útočníky a domácí se o cenné tři body hodně strachovali.

Hosté však s ubývajícím časem hráli stále nervózněji, naopak Vysočina se dokázala znovu zformovat a dotáhla zápas do zaslouženého vítězného konce. „Za vítězství jsme rádi, protože proti nám stál zatím nejkvalitnější soupeř," ocenil výkon hráčů Vysočiny jejich trenér Petr Rada.