Nevítaná tradice. Ani na čtvrtý pokus nedokázali jihlavští fotbalisté venku bodovat. V Olomouci sice dvakrát vedli, spoustu dalších gólovek ale neproměnili, a tak jim připravil domácí útočník Martin Doležal smrtící závěr. V 90. minutě rozhodl o výhře Sigmy 4:3.

Oba týmy překvapily protivníka nasazením svých gólmanských dvojek. Od úvodních minut měl daleko více práce domácí Martin Blaha, který se představil v dobré formě. Pomohl mu určitě reflexivní zákrok už v 5. minutě proti hlavičce Karlíka.

Jihlava totiž začala velmi aktivně a domácí svatyni mohutně ostřelovala. Ve 14. minutě Blaha vyrazil nebezpečný centr z pravé strany, domácí obrana nechala míč bez povšimnutí a všudybyl Koloušek ukázal technickou parádu. Bleskovou kličkou se zbavil dvou protihráčů a uklidil přesně k tyči.

Vzápětí mohl jihlavský středopolař skórovat podruhé, tentokráte jeho pokus mířil jen do Blahy. A o pár chvil později pálil z výborné pozice Vaculík hlavou těsně nad!

A tak když Vysočina odmítala stvrdit své vedení, udeřili domácí. Vyrovnání Sigmy měl na svědomí Kamil Karaš. První gól v olomouckém dresu si našel ve změti těl po rohovém kopu. Ač postavou nevysoký, byl to právě slovenský záložník, který hlavou skóroval.

Do konce poločasu mohl vrátit vedení hostům Koloušek, Blaha byl opět velmi dobře postavený. Neuspěl ani Harba, kterého zpacifikovala obrana. „Blaha měl hodně zákroků, můžeme mu poděkovat, že jsme neinkasovali víckrát," ocenil výkon svého gólmana olomoucký lodivod Martin Kotůlek.

Po přestávce nabrala gólová produkce na tempu. Do vedení šli domácí. Navrátil převzal na hranici ofsajdu přihrávku od Ordoše, posunul před branku Doležalovi, který už neměl nejmenší problém.

Inkasovaný gól Jihlavou neotřásl. Vyrovnání zařídil po povedené kombinaci bombou z vápna Adam Jánoš, jenž dostal balon přímo proti noze. Blaha, který předtím vychytal nejméně čtyři příležitosti Jihlavy, se natahoval marně.

A za minutu se o fanoušky Hanáků pokoušely mdloby. Na kolmou přihrávku si za olomouckou obranu naběhl výborně hrající talentovaný Lukáš Masopust a jako starý mazák přeloboval vyběhnutého olomouckého brankáře. „Za stavu 3:2 jsem věřil, že už to udržíme," přiznal po utkání Masopust.

Vysočina to však nedokázala. Sedm minut před koncem se odrazil po standardce balon ke Karašovi a ten s pomocí tyče překonal Hanuše.

V poslední minutě pak způsobil explozi olomouckého nadšení Doležal. Jihlavští naprosto propadli po vlastním rohovém kopu. Sigma podnikla rychlý brejk, na jehož konci si vysoký útočník šikovně zaseknul míč a napálil ho přímo pod břevno jihlavské branky. „V první půli jsme měli kromě gólu ještě další šance, to musíme dávat," hledal příčiny porážky Masopust. „Mohli jsme tady vyhrát, mít deset bodů, mohlo to být super. Takhle nakonec nemáme ani bod."

Jihlavané tak ztratili další perfektně rozehraný zápas v závěru. Na Slovácku to bylo tři minuty před koncem, nyní až v samém závěru… „Sahali jsme po třech bodech, ale nakonec nemáme ani ten jeden," povzdechl si po utkání trenér František Komňacký. „A to přestože si myslím, že jsme si podle počtu vyložených šancí vyhrát zasloužili. Bohužel, stále se ukazuje, že naše mužstvo není natolik vyzrálé. Pořád děláme spoustu dětských, někdy až naivních chyb. Jako například při poslední brance zápasu."