Impuls v podobě změny trenéra zabírá dál. Fotbalisté Jihlavy pod Romanem Kučerou v pátečním 12. kole I. ligy porazili na svém hřišti Zbrojovku Brno a ze tří zápasů s novým koučem získali dohromady sedm bodů, navíc opět neinkasovali. Zbrojovka naopak už počtvrté prohrála.

„Vzhledem k naší situaci jsme zvládli povinnost v podobě výhry," pochvaloval si jihlavský manažer Josef Jinoch, jenž místo Kučery opět absolvoval tiskovou konferenci.

Do první příležitosti zápasu se hnal domácí Jánoš, před kterým musel do skluzu mimo vápno Doležal a situaci zvládl. Na druhé straně poprvé vyzkoušel Hanušovu pozornost po Vaculíkově podklouznutí Hyčka, ale trefil jen prostředek branky. V polovině úvodního dějství se k první slibné standardce dostal Zavadil, jeho nákop prošel až k volnému Malíkovi, který vysoko přestřelil. Zbrojovka pak mohla doplatit na mizernou malou domů, kterou vystihl Mešanovič, Doležal ho ale vytěsnil mimo vápno i střelecký úhel a centr před prázdnou branku nikoho z domácích nenašel. Nejdůležitějšímu momentu první půle předcházela Zavadilova standardka, při které Hanušovi zastínil Malík, ovšem jihlavský gólman vyrazil míč kolenem. Následný nákop Šourka si před pokutovým územím hostů šťastně přes zkoprnělé stopery zpracoval Mešanovič a tváří v tvář Doležalovi otevřel skóre. „Z brejku dostaneme strašně jednoduchý gól," kroutil hlavou brněnský brankář Martin Doležal, jenž nahradil vykartovanou jedničku Václava Hladkého.

„Šťastně se to tam odrazilo a pak už jen stačilo trefit branku," řekl Mešanovič. V závěru poločasu dvakrát zabrnkal na nervy příznivců Vysočiny stoper Šourek, který nejprve pustil po nedůsledném bránění do šance Vávru, a Hanuš musel na zem. Několik vteřin poté jihlavský zadák chybně rozehrál na číhajícího Hyčku, ale jeho střelu k tyči domácí gólman vytáhl na roh.

Druhé dějství bylo na výčet zajímavých situací do dalšího gólu Vysočiny skromnější. Brankový moment přišel po Jánošově přízemním centru, na který si k zadní tyči naběhl v tomto zápase levý záložník Hybš a pohodlně zvýšil náskok domácích. Teprve pak se Zbrojovka trochu probrala a Hanuše střelou doprostřed branky zaměstnal střídající Moukanza.

Jihlava mohla přidat pojistku po brejku Fulneka a Hybše, který zakončoval Irobiso střelou mimo.

„Jsem zklamaný především z naší útočné fáze, kde nám chybí důraz. Bohužel jsme nezvládli první z důležitých utkání tohoto bloku," mrzelo brněnského kouče Václava Kotala.

Góly: 37. Mešanovič, 74. Hybš. Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Hrabovský. ŽK: Vaculík – Zavadil. Diváci: 3003. Poločas: 1:0.
Jihlava: Hanuš – Vaculík, Šourek, Krejčí, Šulek – Jánoš, Kučera – Fulnek (89. Kliment), Harba (67. Kosak), Hybš – Mešanovič (76. Irobiso).
Zbrojovka Brno: Doležal – Jugas, Košťál, Schuster, Lutonský (82. Šumbera) – Malík (58. Keresteš), Fischer, Zavadil, Hyčka – Brigant (53. Moukanza), Vávra.