Zbytečná ztráta. Fotbalisté FC Vysočina nebyli v sobotním utkání s pražskou Duklou výrazně horším týmem, přesto si po čtyřech zápasech v řadě, ve kterých bodovali, připsali desátou porážku v sezoně.

Jihlavští trenéři změnili oproti duelu v Příbrami sestavu na třech postech, a zdálo se, že to byl zásah hodně razantní. Vykartovaného Vladimíra Kukoľa nenahradil na postu pravého beka Tomáš Marek, na jehož postu se na jaře poprvé objevil Adam Jánoš. Ten se sice postaral o vedoucí branku zápasu, ale oba ve hře spíš hledali společnou řeč se svými spoluhráči. „Nemyslím si ale, že by za změnami byla naše špatná hra v prvním poločase," uvedl po utkání trenér Luděk Klusáček. Více ho totiž mrzel přístup hráčů k duelu. „Spíš bylo špatné, že jsme nechtěli hrát, byli jsme málo aktivní," pojmenoval problém jihlavský trenér.

Třetí změna v sestavě, nahrazení Harise Harby Jakubem Fulnekem, byla naopak přínosem. Mladý hráč se snažil oživit hru mdlého týmu, v prvním poločase pohříchu jen naběhanými metry. „V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme chtěli," připustil také Fulnek. „Možná nám uškodilo, že jsme dali brzy gól."

Jihlavští se po vedoucí brance zatáhli a jako by čekali na ránu z milosti. Ta také ještě před přestávkou přišla. Nacvičenou standardku hostí domácí neprokoukli a zbytečně lacino z ní inkasovali. „Pro vývoj utkání byla ta branka rozhodující," měl jasno Klusáček. „Na rohový kop Dukly jsme měli přichystanou osobní obranu, takže my trenéři víme, kdo přesně tam měl být, ale řešit viníka přes sdělovací prostředky nebudu. Je ale samozřejmé, že při té brance jsme se dopustili hrubé chyby." Nejblíže neobsazenému střelci Polomovi stáli Vaculík, Kučera a Šulek…

Než se pak Vysočina mohla ve druhém poločase rozjet k ataku na vítězství, inkasovala podruhé. A opět především vlastní hloupostí. Neodvrácený centr z pravé strany i nedůraz stopera na malém vápně usnadnily Čajičovi brankový zápis. „Dostáváme zbytečné branky a pak se musíme pořád za něčím honit a hrajeme to na sílu. Za stavu 1:2 jsme byli lepším týmem, je škoda, že jsme nějakou z nadějných akcí nedotáhli alespoň k vyrovnání," mluvil po utkání smutně Fulnek.

Jihlavští měli alespoň na vyrovnání dostatek času a ve vápně Dukly to často doslova hořelo. Muška hráčů Vysočiny byla ale hodně vychýlená, co prošlo, pochytal výborný Filip Rada. Tutovku zahodil Muris Mešanovič, dvakrát v dobrých pozicích neuspěli Tomáš Kučera, Haris Harba ani Jakub Fulnek. „Poprvé jsem dostal dobrý míč do nohy, potáhl si ho na střed a vypálil, bohužel jsem trefil jen jejich obránce. Při druhé šanci jsem to už kopal na dlouhou nohu, gólman Rada to tak neměl moc složité," popsal své možnosti dvacetiletý záložník Vysočiny. „Je to škoda, chtěli jsme získat tři body. A když už ne všechny, tak alespoň jeden," netajil Fulnek zklamání.

Jihlava totiž ztrátou ještě odmítla definitivu záchrany v lize. „V závěru jsme měli až drtivý tlak, bohužel bez patřičného efektu," rmoutilo i kouče Klusáčka. „Ale já naši situaci nesleduji ani tak z hlediska záchrany, protože si myslím, že jsme prakticky zachráněni. My ale chceme stále bojovat o vršek tabulky. Tedy pro nás o vršek tabulky, což je páté, šesté, sedmé místo. A v tom je porážka s Duklou komplikace. Nicméně ještě to nevzdáváme a porveme se o to. Třeba hned v dalším kole na Slavii."