To pochopitelně naštvalo fanoušky, při opakujících se šancích hostů počastovali hráče pískotem a také předčasným odchodem. Ti, kteří zůstali, si po závěrečném hvizdu na svěřence trenéra Michala Bílka nebrali servítky. „Za tohle berete peníze?" Ozývalo se například.

„Bohemka nás ve všech směrech přehrála," uznal domácí stoper Jiří Krejčí. Obrana byla prakticky po celý zápas v pořádné permanenci, jako by ji šikovní mladíci z Vršovic dávali jednu lekci za druhou.

„Špatně jsme přistupovali k hráčům, byli u nich pozdě, proto měli hodně prostoru," podotkl třicetiletý obránce Vysočiny.

Zároveň ale odmítl, že by týmu chybělo nasazení. „Ono to tak možná vypadalo, ale opravdu to bylo tím, že Bohemka je hodně fotbalová, a jak jsme od jejich hráčů byli všude daleko, vypadalo to tak," řekl.

To útočník Michael Rabušic byl daleko kritičtější. „Když už nemáme kvalitu, tak to musíme urvat bojovností. Hrát těm mladým klukům do těla. Tohle byl zmar, vždyť oni měli každý odražený míč a my nebyli vůbec nikde," štvalo ho.

Vysočina se tak dostala do hodně zapeklité situace. Poslední výhru v nejvyšší soutěži pamatuje tým z minulé sezony z 11. května proti dnes druholigovému Baníku Ostrava. Vítězný pokřik, když se nepočítá domácí pohár, tak v kabině nebude slyšet už přes pět měsíců, protože následující víkend je reprezentační přestávka a po ní Jihlava cestuje na Spartu. „Tam nemáme co ztratit, třeba nás to nakopne," doufá Rabušic.

„V takové situaci jsme ještě nebyli, bude potřeba hodně velký charakter, abychom se z toho dostali," řekl Krejčí.

Jihlava opakovaně nezvládla utkání před zmiňovanou reprezentační přestávkou, zápas s Bohemians tak bude mít v hlavách hodně dlouho.

„Tady je tradice, že utkání před touto pauzou nezvládáme a pak se v tom čtrnáct dní babráme," štve Krejčího.

„Vyměnil se tady trenér, pořád si říkáme, že se to zlomí. Vypadalo to, že jsme nachystaní, ale pak přijde zápas a je z toho zasloužená prohra. Teď se v tom čtrnáct dnů budeme dusit, bude strašná nálada. Holt to musíme překonat tvrdou prací," dodává Rabušic.