Vysočina – Již desátý hrací víkend je minulostí. Ve fotbalových I. B třídách se dařilo Rantířovu, který si připsal tři body.

9.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

I. B TŘÍDA – SK. A
A. DŮL – LÍPA 1:1
Na velmi těžkém terénu se v úvodu lépe pohybovali hosté, ale své dvě šance spálili. Pak převzali otěže domácí, a z toho pramenilo vedení. Z levé strany přišel centr před branku, kde se zjevil sám Kříž, a svému bývalému týmu dal první gól! Nováček soutěže pak mohl vedení zvýšit, ale trefil tyčku, a pak se ještě marně dožadoval penalty. Ve druhé půlce to byl opět boj, Lípa se v jeden moment nadechla k náporu, a po rohu Váchou také srovnala. Antonínův Důl sice chtěl doma tři body, měl i další příležitosti, ale skórovat už nedokázal. „Byl to takový zápas o ničem. Technicky se na tom vypuštěném rybníku hrát nedalo, a to soupeřovi vyhovovalo,“ dodává kouč domácích Vladimír Čurda.

Góly: 16. Kříž – 69. Vácha. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas 1:0. Antonínův Důl: Hanusek – Zdarsa, Slavík, Všohájek, Duba – Vorálek (72. Kovačík), Šancl, Tichánek, Kříž – Gavallér (58. Šabatka), Volák.

I. B TŘÍDA – SK. B
BOHDALOV– V. BERANOV 2:2
Nováčkovi I. B třídy se první půle příliš nevydařila. V 19. minutě Chalupa včas neodkopl míč do bezpečí a důrazný Matějíček otevřel skóre zápasu – 0:1. Přesně po půlhodině hry se kolem Hanycha prohnal hostující záložník, jehož přízemní centr přetavil ve druhou branku Ganzwohl. Komplikace pro Velký Beranov přišla pět minut před půlí. Gólman Dvorský srazil mimo vápno unikajícího Šimka a po právu inkasoval červenou kartu. Přesilovku Bohdalov využil v 62. minutě, hlavička Vytlačila zapadla za pravou tyč hostující svatyně. Hostům se pak dařilo kouskovat hru, jenže minutu před koncem našel Doležal centrem hlavu Novotného, který vyrovnal na konečných 2:2.

Góly: 62. Vytlačil, 89. Novotný – 19. Matějíček, 30. Ganzwohl. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (40. Dvorský). Diváci: 100. Poločas: 0:2. V. Beranov: Dvorský – P. Kittler, Štumar, Smejkal, Hecht (33. R. Kittler) – Zadražil (69. V. Molva), F. Molva, Eliáš, Matějíček – Ganzwohl, Novák (42. Petr).

RAPOTICE – SL. POLNÁ B 9:1
Vstup do utkání vyšel Rapoticím na výbornou a hned z první kombinace otevřel skóre Michal Sobotka. Hosté z ojedinělého protiútoku vyrovnali Jelínkem. Domácí do poločasu zvýšili na 4:1, po změně stran měli hru pod kontrolou, přidávali další góly a to ještě další šance zůstaly nevyužity. Za zmínku stojí poslední branka utkání. Po Muchově prudkém centru hlavou z velkého vápna zamířil do šibenice střídající Dobeš. Rapotice se tak prostřílely do čela tabulky, kterou vedou o skóre. „Jsme spokojení, ale první místo důležité není. My chceme skončit do druhého a hlavně postoupit,“ má jasno domácí trenér Karel Kovařík.

Góly: 1., 25., 44. a 53. M. Sobotka, 21. Němec, 61. a 85. Martin Laš, 74. Mucha, 88. Dobeš – 19. Jelínek. Rozhodčí: Maar. ŽK: 1:1. Diváci: 102. Poločas: 4:1. Polná B: Rychtecký – Gondek, Jaroš, Kratochvíl, Formáček, Beránek (85. Tomas), Mühlfeit, Koumar, Čaloud (52. Dvorský), Diviak (75. Holas), Jelínek.

RANTÍŘOV – HARTVÍKOVICE 5:3
Rantířov už po třech minutách vedl o dvě branky! „Ale já tohle nemám rád, protože přijde sebeuspokojení, to je to nejhorší,“ říká trenér domácích Radek Pavlíček po vlastním gólu Sýkory a trefě Karla Holuba. Ten vzápětí ještě orazítkoval břevno, a pak začali hrát hosté, kteří zanedlouho snížili Vlkem, a v závěru poločasu po zásluze Janda vyrovnal.

Rantířovští začal po poločasové bouřce v kabině zase hrát, a v 51. minutě vrátil svým barvám vedení Živný. Zahrozili i Hartvíkovičtí, ale Krupica byl pozorný, podruhé hosty zradila přesnost. Na 4:2 zvýšil po centru Cibulka, což domácí uklidnilo a závěr opanovali. Pátou trefu měl na svědomí Vaněk. Tečku udělali hosté. „Klobouk dolů před soupeřem, že se takhle zvedl. A já jsem rád, že tenhle zápas se zvládl,“ dodává Pavlíček.

Góly: 2. vlastní Sýkora, 3. K. Holub, 51. Živný, 61. Cibulka, 87. Vaněk – 16. Vlk, 44. Janda, 89. Záviška. Rozhodčí: Hána. ŽK: 1:4. Diváci: 67. Poločas 2:2. Rantířov: Krupica – Kunče, Vyskočil, J. Holub (9. Cibulka), Živný – Procházka, Karásek (87. Kourek), Vaněk, K. Holub – Horáček, Pavlíček (46. Lát).

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Youtubeři a francouzský prezident. To budou výjimečné filmy letošního festivalu

Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Parádní závěr druhé třetiny přinesl Dukle skalp Sparty

Jihlava – Od pískotu k euforii. Skvělým obratem potěšila své fanoušky hokejová Dukla. Vstup do duelu se Spartou se jí vůbec nevydařil, velkou vůlí a bojovností však nakonec slavila cenné vítězství 4:2.

V moštárně už lisovali i kiwi

Jihlavsko – Přebytky jablek, hrušek i hroznového vína lidé v těchto dnech ve velkém vozí do moštáren. Přestože počasí za okny hlásí spíše příchod jara než babí léto, z ovocných stromů zahrádkáři nyní sklízejí poslední kusy ovoce. Na Jihlavsku si jej mohou nechat slisovat hned na několika místech. Moštárny většinou provozuje Český zahrádkářský svaz.

Jihlavské fotbalisty čeká velká výzva. Konečně vybrat klokaní kapsu

Jihlava - Čas na změnu. V dalším prvoligovém utkání čeká na jihlavské fotbalisty jeden z nejméně oblíbených protivníků.