Žďár si pořádně zastřílel proti Ivančicím

Vysočina – Do programu příprav fotbalových týmů na Vysočině výrazně zasáhla během posledního únorového víkendu chřipková epidemie. Na velkou marodku doplatily hlavně Stará Říše a Bystřice. Nedohrálo se ani utkání Kostelce s Okříškami.

27.2.2018

Ilustrační foto.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

ŽĎÁR N. S. – IVANČICE 6:1

Hosté šli již po třech minutách hry do vedení, to však bylo z jejich strany vše. Hráči Žďáru si poté totiž vytvořili značnou územní převahu a ještě do konce prvního poločasu skóre otočili. Po změně stran se domácí celek gólově prosadil ještě čtyřikrát a připsal si druhou výhru v zimní přípravě.

„Dnes jsme byli na hřišti dominantní, předvedli jsme několik velmi pěkných akcí a kombinací. Soupeř nám to ovšem velmi ulehčil, konečný výsledek je pro něj ještě přijatelný. Chtěl bych kluky pochválit za to, že po celé utkání zůstali aktivní a měli chuť do fotbalu,“ chválil své svěřence trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Góly Žďáru n. S.: 38. a 58. Vitásek, 34. Vopršal, 50. Sodomka, 54. Frieb, 73. Trojánek. Poločas: 2:1. Žďár n. S.: Konrád – Komínek (46. Frieb), Štursa, T. Peňáz, Fiala (60. Z. Peňáz) – Kunstmüller (63. Vopršal), Vitásek, Nedvěd (72. Musil) – Sodomka, Vopršal (46. Trojánek), Bureš (55. Komínek).

LUTÍN – V. BÍTEŠ 2:1

V souboji s lídrem podzimní tabulky krajského přeboru Olomouckého kraje měli fotbalisté Velké Bíteše v prvním poločase herně navrch. „Soupeře jsme přehrávali, měli jsme tlak i šance, naše vedení 1:0 bylo zasloužené. Po poločasovém vystřídání se hra vyrovnala, příležitosti byly na obou stranách. Lutín však dokázal po dvou chybách v naší obraně skórovat a zápas otočit ve svůj prospěch,“ popsal duel trenér Velké Bíteše Jiří Mika.

Gól V. Bíteše: Knos. Poločas: 0:1. V. Bíteš: M. Pelán – Hibš, Bílek, Mrňa, Ondrák – Pokorný, Šmíd, Nekuda, Novotný – Juříček, Knos. Střídali: Matiášek, Kopáček, Ivančík, Horký, Mucha, Pohl.

NOVÁ VES – HLINSKO 3:3

První půle se Nové Vsi příliš nepodařila a do přestávky odcházela s dvoubrankovým mankem. Hlinsko po změně stran zvýšilo už na 3:0, ale hráči Nové Vsi ještě dokázali vyrovnat. „Po našich hrubých chybách, které však paradoxně vznikaly v útočné fázi, jsme prohrávali už o tři branky. Soupeř však v závěrečných dvaceti minutách odešel fyzicky a nám se podařilo srovnat. Pořád to beru jako přípravu, zahráli si všichni hráči, naše hra má ještě k úplnému ideálu daleko,“ poznamenal kormidelník Nové Vsi Radek Šikola.

Góly Nové Vsi: Havlík, F. Nečas (PK), V. Novotný. Poločas: 0:2. Nová Ves: Fuksa – T. Novotný, Havlík, Krejčí, Kuchta – J. Nečas, O. Šandera, F. Nečas, J. Starý – Komínek, J. Šandera. Střídali: V. Novotný, Ondřejka, M. Novotný, T. Nečas.

CHOTĚBOŘ – SLAVOJ POLNÁ 2:5

„Pořád jsme rozbití. Skoro ve všech řadách improvizujeme a hrajeme, co máme k dispozici. Pro mě jako pro trenéra, to velký význam nemá, protože se tam víceméně trápíme. Nenastupujeme v optimálním složení a některá ta zranění se asi nedají do kupy do startu soutěže. V přípravě výsledky nechci hodnotit. Nás výsledky neznervózňují. Sice jsme 1:0 vedli, ale pak Polná ukázala ten rozdíl. My jsme ale nehráli na úrovni krajského přeboru a Polné stačil lepší pohyb s míčem,“ uznal chotěbořský kouč Josef Soural.

Góly: Somerauer 2 – Urbánek 2, Čížek, Bajer, Šerý. Poločas: 2:4. Sestava Chotěboře: Chalupa – Hromádka, Keller (35. Krédl), Ďoubal, Jan Hlaváček – Moravec, Maretin Somerauer – Chlad, Bělovský, Jiří Hlaváček – Nedvěd. Slavoj Polná: Šejstal – Haala, Čížek, Vedral, Kubec – Klíma, Caha – Šerý, Urbánek, Bajer – Kantor. Střídali: Voráč, Procházka, Pecina, Válek, Holub, Tlačbaba.

CHRUDIM B – ŽDÍREC N. D. 1:2

„První poločas byla asi herně nejhorší část zimní přípravy. Plný nepřesností. Asi na nás dolehla únava. To jsem byl poprvé v přípravě nespokojený. Prostřídali jsme to po změně stran a trochu se to zlepšilo. Ale stejně jsme se nevyvarovali okamžiků, které by nás v divizi stály výsledek. Výhra se asi počítá, když se výsledek otočil, ale jsem k zápasu kritický,“ řekl k utkání ždírecký kouč Martin Slavík.

Góly Ždírce: Fikar, Slavík ml. Poločas: 1:0. Sestava Ždírce: Bílek (45. Bartaloš) – Kučera, Michalec (65. Dočekal), Mrázek (65. P. Novotný), Fikar – J. Novotný (45. Klimeš), Jiroutek, P. Novotný (45. Slavík ml.), Málek (45. Kysilko) – Štukhejl (65. J. Novotný), Kolouch.

H. BROD – J. HRADEC 1:2

„My jsme se soupeřem hráli poměrně slušný zápas, opticky jsme asi měli navrch. Soupeř ale působil velmi organizovaně. Byl úspěšnější před brankou a vytvořil si více šancí. Do vedení šel z penalty, my jsme po změně stran z penalty srovnali Veselským. Pak jsme ale Hradci po vlastní chybě nabídli vedení. Když pak Veselský neproměnil druhou penaltu, tak si soupeř odnesl zasloužené vítězství,“ popsal zápas brodský trenér Miroslav Plíšek.

Góly H. Brodu: Veselský (PK). Poločas: 0:1. Sestava H. Brodu: Kubát – Veselský, Svoboda, Pártl (23. Háněl), Bartok (61. Plíšek) – Štědrý, J. Henek, L. Peřina, Hejkal (46. Pazderka) – Polívka (61. Tuhý – 69. Bartok), Polcar.

SVĚTLÁ N. S. – LEDEČ N. S. 3:3

„Světlá se snažila kombinovat a vsadila na rychlé brejky, které dokázala po našich ztrátách využít. My jsme v kombinaci ztráceli balony v nebezpečných prostorech, nebyli jsme v kombinaci důslední,“ zhodnotil duel ledečský asistent Martin Turek.

Góly Ledče: Trpišovský, Toula, J. Pešek. Poločas: 1:2. Sestava Ledče: T. Bezděk – Karel, P. Pešek, Vodička, Vladyka – F. Gramer, Toula, Nepovím, J. Gramer – Petřík, Trpišovsky. Střídali: Žemlička, J. Pešek, Voplakal.

HUMPOLEC – JIHLAVA U19 2:5

Favorizovaný dorost Jihlavy se v Humpolci prosazoval těžko a pomalu. „Ve vyrovnaném prvním poločase jsme šli do vedení, když jsme lépe naložili se šancemi. Pak hosté přidali, hned po přestávce nám dali dva góly,“ popsal dení na hřišti asistent trenéra domácích Pavel Štěpán. Jihlava si pak vítězství pohlídala, v závěru další dva góly přidala.

Góly Humpolce: Podoba, Šerý. Poločas: 2:1. Humpolec: Páša – Benáček, Pecha, Maršík, Málek – Šerý, Pikl, Skryja, Tomovič – Alt, Podoba. Střídali Kříž, Nermut, Vrátný.

KOŠETICE – PACOV 1:3

V poli vyrovnaný zápas rozhodla lepší střelecká potence hráčů Pacova. „I když jsme hráli v silně kombinovaném složení, zápas svůj účel splnil. Vyzkoušeli jsme nové rozestavení,“ svěřil se jednatel košetického Sokola Miloslav Vejsada.

Gól Košetic: T. Vejsada (PK). Poločas: 1:1. Košetice: Jíša – Dvořák, L. Kubů, Hanousek, Sovka – Duba, Bartoška – P. Kubů, Kordík, T. Vejsada – Vlk. Střídal Kos.

PELHŘIMOV – N. VČELNICE 3:7

Proti hodně kombinovanému týmu domácích vykročili Jihočeši za vítězstvím už v prvním poločase. „Zápas nám toho moc neukázal, kluci mají chřipky nebo jsou na horách, proto jsem vyzkoušel dorostence. Už v prvním poločase jsme dostali tři góly po chybách,“ hodnotil utkání trenér Pelhřimova Pavel Regásek.

Góly Pelhřimova: D. Poul 2, Štyx. Poločas: 0:4. Pelhřimov: Dvořák – Vlk, Chadim, Homolka, Zajíček – V. Poul, D. Poul – Mazač, Fikar – Bumbálek, Štyx. Střídali Sochor, Šmíd, Špaček.

KAMENICE N. L. – SPEŘICE 4:8

Speřice si na zápas odskočily ze soustředění. „Hráči jsou ve velkém fyzickém zápřahu, takže jsme tomu nechali volný průběh. Vyzkoušel jsem i hráče z béčka a někteří vypadali opravdu slibně,“ těšilo trenéra Dálnice Jiřího Holendu st.

Góly Speřic: Jiří Holenda ml., Fukan 2, Soukup, Martin Pohan ml., Štěpánek, Vlček. Poločas: 4:1. Speřice 1. poločas: Tkadlec – M. Sadský, Martin Pohan st., Štěpánek, Vrzalík, Maděra, Jančík, Eremiáš, Kovář, O. Sadský, Soukup. Speřice 2. poločas: Tkadlec – Boček, Jiří Holenda st., Honzárek, Čermák, Soukup, Vlček, Jiří Holenda ml., Moravec, Fukan, Martin Pohan ml.

TŘEBÍČ – IRNFRITZ 3:0

Třebíčští v pátečním večerním zápase rakouského soupeře, který na Vysočině každoročně absolvuje soustředění, na domácím trávníku s umělým povrchem přehráli. Převahu vyjádřila gólově zejména útočná akvizice Jeam.

Góly: Jeam 3. Poločas: 2:0. Třebíč: Rychecký – Tulu, Zich, Sion, Bence – Pecka, Macek, Novák, Xavi, Florián – Jeam. Střídali: Kovář, Renát, Valíček, Lorenc.

TŘEBÍČ – ZNOJMO dorost 2:2

Hned druhý den za necelých 24 hodin absolvovali fotbalisté HFK Třebíč další duel. Po bezbrankovém prvním poločase si domácí vypracovali dvougólový náskok, ale pak se na týmu zjevně podepsala únava a znojemští mladíci manko smazali.

„Hra byla z naší strany nesourodá. Dvacet minut nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Pak jsme převzali iniciativu, vypracovali si nějaké šance a do poločasu to vypadalo slušně. Potom jsme 2:0 vedli a myslel jsem, že to uhrajeme, i když jsme prostřídali sestavu, ale soupeř byl rychlejší, dělal nám problémy v obraně a mohl dát i více gólů,“ hodnotí třebíčský kouč Petr Vašíček.

Góly Třebíče: Jeam 2. Poločas: 0:0. Třebíč: Rychecký – Tulu, Zich, Sion, Bence – Pecka, Macek, Novák, Xavi, Florián – Jeam. Střídali: Kovář, Renát, Valíček, Lorenc.

OKŘÍŠKY – KOSTELEC 0:0 nedohráno

Vyrovnané utkání, ve kterém si oba aktéři vytvořili po dvou šancích. Ty ale zlikvidovali gólmani. Zápas předčasně ukončilo zranění Zdeňka Ryšavého, na kterého po souboji nezaviněně padl protihráč. „Čekali jsme na sanitku, byla zima a foukal studený vítr, proto jsme utkání skončili. Zdeněk má zlomenou holeň na pravé noze a v pondělí by se měl podrobit operaci,“ povídal trenér Okříšek Gustav Cabúk.

Okříšky: Fiala – Tekal, Dočkal, M. Mašek, Binka – Z. Ryšavý, Široký, R. Ryšavý, Jůza (46. Rampír) – Tůma, Dubský (46. Dufek).

HOSTIM – JAROMĚŘICE 1:6

Jaroměřice si proti účastníkovi okresního přeboru na Znojemsku zastřílely. Svěřenci Tomáše Novotného byli na umělém trávníku v Jevišovicích efektivní. „Proměnili jsme svoje šance. Na obou stranách bylo vidět, že se klukům v tom desetistupňovém mrazu špatně dýchá. My pořád musíme zapracovat na fyzičce. Soupeř byl dneska snadnější,“ uznal jaroměřický kouč.

Góly Jaroměřic: Palát 2, Dubský, Netrda, Rygl, Urbánek. Poločas: 4:0. Jaroměřice: Šebela – Menčík, Fruhauf, Bula, Urbánek – Barák, Palát, Netrda, Rygl – Dubský, Křivánek. Střídali: Hambálek, Stejskal.

JIHLAVA dorost – KOUTY 5:1

Na umělém trávníku v Jihlavě se hrálo ve vysokém tempu. V prvním poločase bylo šancí bylo minimum, a proto svítily na ukazateli skóre dvě nuly. Nováček krajského přeboru nezachytil vstup do druhé půle a brzy inkasoval. Jihlavští mladíci postupně převzali iniciativu a převahu vyjádřili střelecky.

„První půlku jsme ještě stačili držet krok, ale ve druhé nám postupně ubývaly síly, domácí nás začali přehrávat a zaslouženě vyhráli,“ uznal trenér Koutů Richard Chylík.

Góly: 47. a 73. Šrámek, 60. Lokvenc, 66. Havlín, 77. Ritter – 82. Cejpek. Poločas: 0:0. Jihlava U18: Jágrik – Mlejnek (46. T. Svoboda), Čapek, Crha, Vrba – Lát, A. Svoboda (65. Pejřimovský), Pavlas, Šrámek – Havlín, Lokvenc (65. Ritter). Kouty: Stýblo – Štveráček, Neumann, Havelka, Vařejka – Navrátil, Parma, Roušar, Semrád – Coufal, Cejpek.

H. BROD B – SAPELI POLNÁ 5:5

Tým ze Stáje nastoupil do svého letošního prvního zápasu v hodně kombinované sestavě. V úvodu byl lepší účastník I. A třídy a první půli zaslouženě vyhrál. Ve druhém dějství přišlo zlepšení a hosté dokonce v závěru otočili na 4:5. Minela v poslední minutě však nakonec znamenala divokou remízu.

Góly Polné: Padrnos 2, Brabec 2, Szabó. Rozhodčí: Jahoda. Diváci: 30. Poločas: 3:1. Sapeli Polná: Hajný – Tržil, Černý (46. Procházka, 70. L. Dvořáček), L. Dvořáček (46. Szabó), F. Dvořáček – Varhaník, Fišer (30. Kovář), Vacek, Kozojed – Brabec, Krupica (46. Padrnos).

Autor: Redakce

27.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 20 000 Kč

Lešenáři Lešenář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nutná fyzická zdatnost a zdravotní způsobilost.. Pracoviště: Vsm, spol. s r.o., Znojemská, č.p. 5333, 586 01 Jihlava 1. Informace: Jiří Štěpánek, +420 731 072 212.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 17 000 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Švadlena oděvní konfekce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výhodou praxe nebo vyučení v oboru. , Šití na jednojehle prošívací, zaučení případně na jiných strojích.. Pracoviště: Alijan s.r.o., Brněnská, č.p. 5667, 586 01 Jihlava 1. Informace: Jana Pařízková, +420 775 209 866.

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 35 000 Kč

Technici provozu informačních a komunikačních technologií, technici programátoři PLC Programátor průmyslová automatizace. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Vzdělání SŠ-VŠ se zaměřením na elektrotechniku či automatizaci, praxe v oblasti PLC programování (pozice je vhodná i pro absolventy VŠ). Pracoviště: Modia, s.r.o., 586 01 Jihlava 1. Informace: Gabriela Dvořáková, +420 567 113 404,734 266 308.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Údržbář/elektrikář. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - preventivní a operativní údržba strojního zařízení a areálu, - řešení provozních závad, prevence závad a vedení předepsané agendy údržby, - podílení se na opravách i zlepšování technického stavu strojového parku, Požadujeme: , - SŠ/SOU v technické oblasti, - vyhl. 50/1978 Sb., min. § 5, - praxi s údržbou ve výrobě výhodou, - časová flexibilita (2 směnný provoz, 1x měsíčně víkendová směna), - znalost základů práce na PC, - svářečský průkaz výhodou. Pracoviště: Prádelna a čistírna jihlava, s.r.o., Rantířovská, č.p. 13, 586 01 Jihlava 1. Informace: Martin Pilka, +420 567 112 951.

Jihlavský VOR pomáhá lidem. Už dvacet let

Jaromír Kalina

Lídrem KDU-ČSL bude náměstek Kalina

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Hlasování začalo. Kamenická lípa bojuje o titul Strom roku 2018

Vysočina - Lípa svobody, která zdobí náměstí v Kamenici nad Lipou, teď bojuje o každý hlas od svých příznivců. Odstartovalo totiž více než tříměsíční klání o letošní titul v anketě Strom roku, ve kterém právě kamenická lípa postoupila až do finále.

OBRAZEM: Bernard Fest v pátek nabídl koncert Tomáše Kluse

Humpolec – V pátek 22. června naplno odstartoval Bernard Fest, největší a nejstarší letní hudební festival na Pelhřimovsku. Fanoušci se dočkali například koncertu Tomáše Kluse.

OBRAZEM: V bystřických Lužánkách vyrůstají hrady na horním toku Svratky

Bystřice nad Pernštejnem – Hrady Čepička, Lúčka, kostel a panské sídlo v Černvíru, hrad v Lomnici a klášter Porta coeli v Předklášteří u Tišnova, respektive jejich modely, budou moci již na konci letošních prázdnin obdivovat návštěvníci právě vznikajícího parku miniatur v bystřické lokalitě Lužánky. Tamní radnice na pět „letošních“ miniatur vyčlenila 250 tisíc korun.