Úvod zápasu patřil opticky domácím, do šance se však nedostávali. Za zmínku stojí snad jen Malinského střílený centr, který ale vápnem hostí prošel bez povšimnutí jeho spoluhráčů, a nepřesná hlavička Žondry.

Ve 25. minutě přesto udeřilo do jihlavské branky. Trubač rozehrál do vápna přesně na Holeše, který přetlačil svého obránce a nadvakrát dotlačil míč do sítě.
Šanci na vyrovnání si Jihlava vypracovala těsně před koncem prvního poločasu, Batioja však nastřelil jen gólmana Ottmara. „Domácí měli v prvním poločase jedinou šanci, ze které dali gól," glosoval úvodní dějství Hipp.

Po změně stran se hrálo prakticky na jedinou branku. Tu hradeckou. Jenže aktivita Jihlavských přinášela jen sérii zmařených brankových příležitostí. Dvakrát Urblík a Hronek pálili vedle branky, Ikauniekse vychytal domácí brankář, Urdinov netrefil poloprázdnou branku soupeře, v samém závěru ve dvou tutovkách selhal také Harba.

Jedinou závažnější akci domácí dotáhli Schwarzem jen ke střele nad Hanušovu svatyni, přesto se Votroci radovali z vítězství. „Fotbalový Bůh stál dnes při nás," uznal domácí trenér Milan Frimmel. „Druhá půle byla jen o tom, jestli dostaneme gól, nebo ne, protože Jihlava si vypracovala doopravdy hodně šancí."

Mizerná koncovka hostů byla určující pro konečný výsledek. „Druhý poločas byl z hlediska naší efektivity žalostný. To, co se nám podařilo zahodit, se už dávno ve fotbale nevidí. A vrchol všeho přišel v nastavení, kdy Harba selhal v naprosto tutových šancích," divil se Hipp.

Jihlava vyšla poprvé v sezoně střelecky naprázdno, byť kouč poslal postupně do boje tři útočníky. Efekt to nepřineslo. „Nevyhrálo lepší mužstvo, ale šťastnější mužstvo. Dovolím si říci, že jsme byli tři čtvrtiny zápasu lepším týmem, ale fotbal se hraje na góly, které jsme nedali. Fotbal znám, dnes nebyl spravedlivý a otočil se k nám zády," uzavřel zápas smutný Hipp.