Ze všech rivalů ale mají evidentně nejméně příznivý los. Vysočina totiž bude hrát tři utkání na hřištích soupeřů, kde se jim už více než rok nedaří zvítězit. Přinese změnu nedělní večer v Mladé Boleslavi?

Jasná domácí výhra 3:0 nad Brnem v minulém kole vynesla Vysočinu z poslední na čtrnáctou pozici v tabulce. Na poslední dva celky (Hradec Králové, Příbram) má dvoubodový náskok. Jakýkoliv bodový zisk ze středních Čech by se týmu trenéra Josefa Jinocha do záchranářských počtů náramně hodil.

Setkání veteránů v Telči
Veteránská revue ovládne historickou Telč

To si uvědomují i hráči týmu, který naposledy přivezl plný počet bodů vloni na jaře z pražské Julisky. „Musíme už také konečně vyhrát někde venku. Letos jsme ještě na hřištích soupeřů neuspěli, to je hodně špatná bilance,“ přiznal po střetnutí se Zbrojovkou záložník Lukáš Zoubele.

Jenže na druhé straně hřiště bude stát mimořádně nepříjemný protivník. Mladá Boleslav si totiž může pojistit v případě výhry čtvrtou pozici v tabulce a tím téměř jistotu startu v předkole Evropské ligy.

Na tamním stadionu se navíc Vysočině vůbec nedaří. V posledních třech zápasech tam inkasovala dvanáct(!) branek, v hlavách musí strašit především loňský výprask 1:6…

„Musíme se soustředit na náš výkon a pokusit se navázat na kompaktní hru v posledním duelu proti Brnu,“ neohlíží se na minulost ani fakt, že Středočeši doma v minulém týdnu padli v poháru s druholigovou Opavou, asistent trenéra Michal Kadlec. „Favoritem utkání je samozřejmě Mladá Boleslav, která disponuje velice silným týmem.“

Vysočina pojede k utkání s podobným kádrem, jaký nastoupil v minulém kole. K dispozici tak nebudou kromě dlouhodobých marodů ani opory Hanuš s Hronkem.

„S týmem už ale začal trénovat Mišůn,“ prozradil Kadlec.

Utkání Mladá Boleslav – Jihlava se hraje v neděli 7. května od 19 hodin a přímým přenosem jej vysílá televize O2 TV Sport.

Ilustrační foto.
Zastupitelé nebyli spokojení, starostku Vílance odvolali