Opět s nováčkem. Po čtrnáctidenní pauze pokračuje od pátku sedmým kolem tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž. Na chvostu její tabulky strávila reprezentační přestávku jihlavská Vysočina. Tu čeká v sobotu hodně důležité utkání na stadionu Hradce Králové.

První přestávku v novém prvoligovém ročníku orámují pro jihlavské hráče zápasy s nováčky. Oba, České Budějovice i Hradec Králové, mají zatím shodně šest bodů. Tím však podobnost minulého a příštího soupeře Vysočiny nekončí. Jihočeši i Východočeši vyznávají černobílé barvy, fotbal se navíc v obou klubech začal hrát ve shodném roce 1905. V této sezoně tedy oslaví tyto týmy 110 let své existence.

Duel s Českými Budějovicemi sice Jihlavě herně spíše vyšel, konečný výsledek 0:0 však byl zklamáním. Vysočina umřela na neproměňování šancí, vždyť ještě v 89. minutě měl v malém vápně velikou příležitost Harba…

Víra ve vítězství

Jihlava bude určitě usilovat o to, aby v Hradci uhrála ještě lepší výsledek. První výhra by povadlému sebevědomí týmu hodně pomohla. S Votroky, jak se hradeckým fotbalistům přezdívá, však dosud nepoznala v prvoligových kláních jiný výsledek než remízu. Že by další paralela mezi Budějovicemi a Hradcem?

„Já věřím, že v Hradci už kluci zaberou a konečně přivezou všechny tři body," říká po operaci se zotavující záložník Jihlavy Lukáš Masopust. Jeho absence se sice původně odhadovala právě do reprezentační přestávky, o nějaký ten den se ale nakonec ještě protáhne. „Začínám s lehkým tréninkem, převážně jezdím na kole," vysvětluje Masopust.

Jeho dravost na pravé lajně tak bude muset kouč Petr Rada ještě nějakou chvíli oželet. „Viděl bych to ještě na Hradec a Příbram," odhaduje svoji absenci Masopust. Na „jeho" místo se však bude moci po vypršení disciplinárního trestu postavit Vladimír Kukoľ, který v minulém kole pykal za vyloučení v Jablonci.

Utkání pod známými hradeckými lízátky začíná v sobotu od 17 hodin.