Za starostu zvolili Karla Dršatu a členové přispívali jednu korunu ročně . Tehdejší starosta obce Bedřichov věnoval sboru tisíc korun.
Druhá světová válka sbor nezničila. V padesátých letech vznikl první mládežnický oddíl a o dvacet let později sbor vyniká v hasičských závodech.

V současné době operuje Sbor dobrovolných hasičů – Bedřichov v počtu čtyřiceti členů v provizorních prostorách. To se ale změní počátkem listopadu, kdy skončí opravy hlavní základny, která byla v dezolátním stavu.

Schválení rekonstrukce trvalo skoro rok a její přestavbu zaplatil Magistrát města Jihlavy, který je zároveň zřizovatelem jednotky.
Poslední rok čekala jednotku náročná práce nekonečného školení. Sbor totiž postoupil do vyšší kategorie JPO III neboli jednotka požární ochrany.

„Dostali jsme novou cisternu, motorovou pilu, učíme se s dýchacími přístroji. Máme také zařízení na likvidaci roje vos a sršňů,“ popsal Marek Zemík, který je starostou sboru od roku 2003.

Sbor dobrovolných hasičů se hlavně připravuje na povinnosti vyšší kategorie. Sportovní soutěžení bere hlavně jako okrajovou záležitost. Pro ostatní sbory Bedřichov uspořádal soutěž O nejtvrdšího hasiče nebo Ježkovo peklo, kde jde o simulaci reálných situací při zásahu.
Hasičské mládeže se od roku 2000 ujala Andrea Dopitová. „Letos máme minimální počet dětí kvůli rekonstrukci. Ani jsem nedělala nábor, protože nemáme náhradní prostory,“ uvedla.

Dětí je ve sboru celkem deset a hlavně se připravují na celostátní hru Plamen. Snaží se plnit směrnice a zvládnout štafety a požární útoky. Trénují i disciplíny, které navrhla Evropská unie.

Činnost ve sboru není pro děti jen hašení. Další z aktivit je tábor, který se konal letos poosmé. „Jsou tam i děti, které nejsou u hasičů. Na táborech máme vždy hasičské ukázky,“ doplnila Dopitová.

PAVLA JANOUŠKOVÁ