1/7

Vysočina je divoká a syrová, říká režisér Andy Fehu

Fotogalerie: Režisér Andy Fehu při natáčení kriminálky Odznak Vysočina

V kraji vyrůstal do patnácti let, pak odjel hledat štěstí do Prahy. Volání Vysočiny však bylo silné, proto se Loni režisér Andy Fehu do kraje vrátil. Vzhledem ke svým kořenům, měl režisér vlastním jménem Ondřej Pavliš ty nejlepší předpoklady pro zachycení divokosti a syrovosti místní přírody.

A své zkušenosti z dětství využil během natáčení kriminálního seriálu Odznak Vysočina. „Kraj velmi dobře znám. Narodil jsem se totiž v Poličce, beru ji jako součást Vysočiny. Pomohlo mi to v přípravě seriálu,“ vypráví Fehu. Natáčení seriálu pro něj byly nové vody. Doposud točil filmy. Na kontě měl také jednu epizodu televizní série Dáma a král.

Před tím točil filmy a jednu epizodu televizní série Dáma a král. „Dlouho mě lákalo si pořádně vyzkoušet seriálovou tvorbu a detektivní žánr kvůli napětí. U Odznaku Vysočina jsem pomáhal s výběrem herců i lokací. Zároveň jsem mohl ovlivnit řadu témat, motivů a podzáplatek,“ líčí Fehu.

Odznak Vysočina se podle režiséra na české scéně vymyká. Otáčí stereotypy, hravě pracuje s žánrovými klišé. „Do hlavních rolí jsme obsadili dvě ženy. Starší je volnomyšlenkářka, mladší více dbá na pravidla. Zároveň jsme se zaměřili na současná témata. Věnujeme se například exekucím či drogám. Seriál není černobílý, skutečný viník není vždy jednoznačný,“ popisuje.

Doposud největším hitem mladého režiséra je film Shoky & Morthy: Poslední velká akce. Ten se dokonce dostal na streamovacího giganta Netflix. Fehu to však nepřeceňuje. „Není zas tak náročné tam nějaký film dostat. Spojíte se s prostředníkem, který mu nabídne balíček filmů. Když v tom Netflix vidí potenciál, koupí to,“ zamýšlí se režisér, jenž by pro Netflix jednou rád natáčel. „Dělat pro ně původní tvorbu je mnohem náročnější. To se u nás ještě nikomu nepodařilo. Když bych dostal možnost režírovat dvojku Shokyho a Mortyho, přišlo by mi to fajn,“ dodává.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right