O trofej budou soupeřit „čtvrťáci“ Dukly Jihlava, HC Rebel Havlíčkův Brod, Hvězdy Praha, HC Olomouc, SK Kadaň, HC Prostějov, HC Třinec a italského HC Varese. „V Jihlavě se nám zakládá na hezkou sportovní akci díky lidem, kteří jsou ochotní udělat něco dobrého pro sport mladých. Podle informací, které mám, a z viditelného nasazení pořadatelů tuším, že se můžeme těšit na pěkný sportovní víkend. Jeho náplní totiž není jen poměření sil
jednotlivých týmů, ale i setkání lidí od sportu,“ poznamenal patron turnaje primátor krajského města Jaroslav Vymazal, který se dotkl i nelichotivého stavu Horáckého zimního stadionu.

„Podmínky pro sport, který Jihlavu tolik proslavil, nejsou v současné době odpovídající. Ale mohu s dobrým pocitem vzkázat, že se na přípravě změn v jihlavském hokeji už pracuje, v příštím roce bude zahájena rekonstrukce zimního stadionu a věřím, že probíhající organizační změny budou také přínosné“ doplnil primátor. Turnaj čtvrtých tříd s mezinárodní účastí startuje v pátek v 17.15 zápasem domácího týmu s Hvězdou Praha. V sobotu a v neděli začínají první zápasy v 8 hodin, finále je naplánováno na nedělních 15.30. Partnerem turnaje je i Jihlavský deník.