Třiačtyřicetiletý kouč se s vedením klubu nedohodl na prodloužení smlouvy a najednou musí práci hledat. „Pan Zachrla mi řekl, že se mnou nepočítá,“ přiblížil jednání s jednatelem Dukly Petr Vlk.

Takže vám nepředložil vůbec žádnou nabídku?
To ano, ale po finanční stránce jsem jí nemohl akceptovat.

Všechno tedy ztroskotalo na penězích?
Řekl jsem mu, že je Dukla pro mě prioritou. Ale na druhou stranu, že jsou samozřejmě důležité i peníze, a na těch jsme se nedohodli.

A kdy vám tedy jednatel klubu oznámil, že s vámi nepočítá?
Po druhém zápase play off. Dostaly se ke mně totiž informace, že už jedná s novými trenéry. Přeci jenom se v hokejovém prostředí už nějakou dobu pohybuju, takže to nebylo zas tak těžké. Přišel jsem za ním a na rovinu jsem se zeptal, jestli se mnou počítá nebo ne? Odpověděl, že ne.

Zamrzela vás jeho reakce?
Samozřejmě, ale když se podívám, kdo všechno z klubu odchází, tak to vlastně bylo logické vyústění situace. Víceméně jsem s tím počítal.

Z vašeho pohledu byla tahle sezona hodně hektická, trénoval jste dva týmy. Nelitujete trochu, že jste se nechal do takové situace uvrtat?
Je pravda, že jeden člověk to prostě dělat nemůže. Před Vánocemi jsem byl třeba jeden den v týdnu pět hodin na střídačce. Ale k áčku jsem nejprve nastupoval jenom provizorně. Pořád se sháněl trenér, jenomže nikdo do toho nechtěl strčit hlavu. Takže to nakonec zbylo na mně.

Bývalý jednatel Ivan Padělek vás tedy jednoduše ukecal…
Věřil jsem, že přijde jeden trenér, který byl ve hře. Pořád to ale odkládal, říkal ještě týden a pak ještě jeden… No a já furt čekal. Až se to dostalo do stádia, kdy mi pan Padělek řekl: „Hele ono to funguje, zůstaň tam.“

Šel byste do toho znovu?
Byl jsem přesvědčený, že se juniorka zachrání, když jsem kývl. Netušil jsem, jak to všechno dopadne. Kdyby člověk vždycky věděl dopředu to, co ví až potom… Tehdy jsem musel jednat podle toho, jak bylo potřeba.

Bude se vám po trénování v Jihlavě stýskat?
Dukla je moje srdeční záležitost a sledovat jí určitě nepřestanu. Ale tahle kapitola je uzavřená, teď půjdu dál.

Kam přesně to bude?
Zatím je všechno teprve ve stádiu jednání.

Hovořilo se o Olomouci…
I to je jedna z variant.

Olomouc by měl vést v příští sezoně váš bývalý kolega z Dukly Petr Fiala, že byste oprášili spolupráci?
Mluvili jsme spolu, ale nechtěl bych to víc rozvádět. Jak už jsem řekl, nic není ještě jistého.

Nabídku dostal, tvrdí Zachrla

Trenér Petr Vlk na střídačce jihlavských hokejistů skončil a hledá si jiné angažmá. Svůj konec vysvětlil tím, že už s ním jednatel Dukly Jihlava Jan Zachrla nepočítal.

„Nabídku jsem trenéru Vlkovi předložil, ale on jí nepřijal! Až teprve potom jsem začal jednat s jinými kouči,“ vysvětluje situaci šéf klubu.

Na poznámku dnes už bývalého kouče Dukly o logickém vyústění celé věci, reagoval bez váhání.

„Jestli měl z toho Petr takový pocit, tak za to já rozhodně nemůžu. Prostě jsem jenom musel nějak řešit situaci kolem trenérů, když on moji nabídku odmítl,“ hájil se jihlavský jednatel.
Jméno Vlkova nástupce oznámí vedení klubu dnes dopoledne.