Do krajského města Vysočiny se znovu vydá z Českých Budějovic, kde s hokejem začínal a kde v současné době doléčuje nepříjemné zranění z poloviny března. V derby souboji s Třebíčí si tehdy poranil koleno.

„Byl jsem na operaci, mám za sebou laparoskopickou plastiku,“ svěřil se dvaadvacetiletý forvard. „Naštěstí se všechno hojí skvěle. Doktoři jsou spokojeni a vypadá to, že bych mohl v srpnu vyjet na led,“ dodává s nadějí.

Začátek suché přípravy stráví na jihu Čech. „Měsíc budu mít individuální plán, pak se připojím ke klukům v Dukle. V podstatě už můžu dělat všechno kromě běhání,“ hlásí s nadšením Hanzal.

Bezprostředně po úrazu mu ale do řeči příliš nebylo, první prognózy totiž zněly dost skepticky. „I proto jsem ani nepočítal, že bych dostal nějakou nabídku z extraligy,“ povzdechl si mladý hokejista.

Nad dalším hostováním v Jihlavě ale nezoufá. „Věřím, že mi noví trenéři dají víc příležitosti, než jsem letos dostal od pana Vlka. Chci všem ukázat, že hokej hrát umím,“ nastínil svoje plány.

V letošním soutěžním ročníku odehrál Hanzal za Duklu celkem 43 utkání, v nichž se šestkrát zapsal do listiny střelců a na dalších pět gólů přihrál. Dařit se mu začalo až na konci základní části. Tehdy možná k jeho bodovému nárůstu přispěly tak trochu hokejky od bratra Martina, který mu je daroval po návratu ze světového šampionátu dvacetiletých.

„Určitě si u něj zase nějaké objednám,“ usmívá se mladý Jihočech, kterého prý potěšilo, že v jihlavském kádru zůstal pro příští sezonu také Ladislav Rytnauer. „Vycházel jsem se všema klukama, ale s Rýťou jsem se bavil asi nejvíc. Je super, že to podepsal,“ raduje se Hanzal.