„Minimálně jich na první trénink dorazí osmnáct, maximálně dvacet,“ prozradil hlavní kouč jihlavského A-týmu Aleš Tomášek. Když byl začátkem dubna třiačtyřicetiletý trenér oficiálně uveden do funkce, měl klub pod smlouvou pouhé čtyři hokejisty!

„Myslím, že se mužstvo skládá velmi slušně,“ prohlásil spokojený Tomášek. „Důležité je, že zůstal Olda Bakus, a také Láďa Rytnauer. Navíc nám určitě hodně pomůže i Béďa Ščerban,“ vyjmenoval hráče, na nichž by měla Dukla v příští sezoně stavět.

Na postu brankáře počítá vedení klubu s Milanem Řehořem, ale osamocen prý rozhodně nezůstane.

V obraně figurují z loňského kádru celkem čtyři beci. Kvarteto Kuchyňa, Duben, Míka, Klíma, doplní Bedřich Ščerban, havířovský Martin Balčík a kladenský rodák Petr Štrach.

Výrazných změn doznal i jihlavský útok. K Bakusovi, Rytnauerovi, Hanzalovi a Hrbatému přibudou nově budějovický Ondřej Ježek a odchovanec jihlavského hokeje Karel Nekvasil. Dorazit by měl také bývalý havlíčkobrodský útočník Jiří Kubát a objeví se i bratrská dvojice Lukáš a Martin Krupkovi.

„Oba dva jsou v tuto chvíli společně s obráncem Štrachem, jihlavskými hráči. Přišli k nám z Mladé Boleslavi, kam naopak zamířil Jonáš Fiedler,“ řekl na adresu nových posil Petr Kaňkovský, který u týmu Dukly působí jako konzultant.

K prvnímu tréninku se podle jeho slov dostaví ještě jeden útočník. S působením v Dukle má prý hodně zkušeností, ale stejně jako jméno druhého brankáře bude odtajněno až dnes, ve středu 2. května.