Jedním z nich byl také zkušený útočník Tomáš Chlubna, který loňskou sezonu strávil v Bělorusku. „Jenom s námi trénuje, nic víc. Je to místní rodák a ti se většinou v létě připravují s mateřským klubem. Funguje to tak všude. Nikdy nevíte, kdy se vám takový hráč vrátí,“ objasnil Chlubnovu přítomnost na úvodním tréninku nový kouč Dukly Aleš Tomášek.

Seznamování za pochodu

Společně s asistentem Petrem Svobodou se oba trenéři první den především seznamovali s kádrem. „Znám v podstatě jenom ty, proti nimž jsem hrával, a nebo ty, kteří byli na ledě více viditelní,“ usmíval se třiačtyřicetiletý kouč.

Na svoje nové svěřence se byl podívat také trenér gólmanů Petr Jaroš. Ten bude v nadcházející sezoně určitě pracovat s Milanem Řehořem a také s Romanem Kousalem. Třiadvacetiletý brankář přichází do Jihlavy z Velkého Meziříčí, předtím působil v Třebíči, Písku a v Pelhřimově.

Jihlavské hokejisty čeká tento týden spíše lehčí trénink

„Od pondělí už ale začneme dvoufázově. Na řadu přijde spining, posilovna, zahrajeme si tenis. Prostě se vrhneme na nabírání svalového objemu,“ prozradil plány Tomášek.

Zdravé jádro

Se současným složením kádru je spokojený, ale příchodu dalších hráčů se prý určitě bránit nebude. „Zdravé jádro tady je, ale pár zkušených hráčů by se ještě hodilo. Uvidíme. Každopádně věřím, že všichni ti, kteří s týmem nyní trénují, budou pro Duklu přínosem,“ doufá trenér.

Průměrný věk jihlavského týmu je zhruba 25 let. Nejstaršímu Bedřichu Ščerbanovi bude koncem května třiačtyřicet. Naopak nejmladší je budějovický Ondřej Ježek, který v červnu oslaví teprve dvacáté narozeniny.

kdo byl na prvním tréninku Jihlavy

Brankáři: Milan Řehoř, Roman Kousal.
Obránci: Petr Kuchyňa, Bedřich Ščerban, Přemysl Duben, Martin Balčík, Petr Štrach, Radek Míka, Michal Klíma, Petr Plch.
Útočníci: Oldřich Bakus, Ladislav Rytnauer, Karel Nekvasil, Lukáš Krupka, Martin Krupka, Jan Hrbatý, Vladimír Říha, Ondřej Ježek, Josef Slavík, Jiří Kubát, Tomáš Chlubna.