Fanda, který dres získal, si ale bude muset pořídit jiný, jestli bude chtít svého oblíbence podporovat i v příští sezoně.

Maláč, jenž před časem chytal i za Jihlavu, bude totiž místo modro-bílých barev oblékat fialovo-oranžové. Odchází na roční hostování do druholigového Hodonína.

Jak vnímáte to, že vás Kometa uvolnila?
Jsem zklamaný. Ne z toho, že budu hrát v Hodoníně, ale z toho, jak mě poslali pryč z Komety. Mrzí mě, že nebudu hrát v Brně.

Začal jste tušit, že vás Kometa uvolní, když angažovala mladého brankáře Fialu?
Hned ten den, kdy oznámili, že ho podepsali, jsem se dověděl, že končím. Bylo to pro mě velké překvapení. Pak už jsem ani nezačal s Kometou letní přípravu. Vlastně jsem ani nemohl. Po čtrnácti dnech se rozhodlo, že půjdu do Hodonína.

Jste rád, že budete v Hodoníně?
Docela ano. Víceméně jsem si ho vybral. Měl jsem i jiné možnosti, ale to nechci víc rozebírat. Moc alternativ nebylo, o konci v brance Komety jsem se dověděl příliš pozdě.

Proč jste bral právě Hodonín?
K vůli dvěma věcem. Jednak je tam trenér Číhal, kterého dobře znám ještě z Komety, a potom také kvůli skvělému hokejovému prostředí. Jsou tam hodně zapálení lidé, které hokej hodně zajímá.

Loni tam dohrávalo sezonu dost kmenových hráčů Komety. Myslíte, že se tam, můžete setkat s bývalými spoluhráči?
Nevím. To je ještě předčasné. Je možné, že tam zase někdo bude.

Hodonín v poslední sezoně prošel až do finále a má jistě velké ambice i do následující sezony…
To určitě. Laťka je nasazená hodně vysoko. Ale pro mě je to ještě hodně nové, tak pořádně nevím, jak na tom ten tým je.

Mrzí vás, že jdete až do třetí nejvyšší soutěže?
Určitě mě to štve. Myslím, že bych mohl chytat výš. Ale jsem rád, že mám tohle angažmá a chci Hodonínu hodně pomoct. Chci to s ním dotáhnout co nejdál a taky chci, aby se tam lidi chodili na hokej bavit.

Jdete na roční hostování. Myslíte, že pak se vrátíte do branky Komety?
Těžko říct. Mám tam smlouvu delší než ten rok, ale nejsem si jistý, že smím mluvit o tom, jak je dlouhá. Tohle všechno bych teď nerad rozebíral.