Příjemné překvapení

„Jsou to od něj docela odvážná slova, ale já už se na to těším. Je to pro mě obrovská výzva nahradit Jiřího Olivu. Jen doufám, že ji zvládnu, co nejlépe a v pohodě,“ hledí do budoucnosti útočník, který část loňské sezony hrál pod koučem Pokorným, nyní sportovním ředitelem Třebíče, v Havlíčkově Brodě.

„Po sezoně, kterou jsem dohrával doma v Táboře, jsem si hledal nějaké nové angažmá v první lize a ozval se pan Pokorný právě z Třebíče. Byl jsem z toho příjemně překvapený,“ vypráví mladý forvard.

A právě Kamil Pokorný hrál jednu z důležitých rolí, že zakotvil v Horácké Slavie. „Byl to asi největší impuls, protože se s ním znám z působení v Havlíčkově Brodě,“ upřesnil Matušík.

Jen trénink, na ostatní není moc času

Ten už čtrnáct dní polyká tvrdé tréninkové dávky v Horácké Slavii během suché přípravy na nový prvoligový ročník.

„Je to docela dřina, nemáme ani moc volného času,“ rozčiluje se na oko. „Když máte dvakrát denně tréninky, tak ani nestihnu poznat město. Prý je pěkné, ale určitě mám v plánu, že navštívím nějaké památky. Teď mi zbývá čas jen na krátké procházky a nebo odpočívám v leže,“ pokračuje s úsměvem.

Matušík se zatím v Třebíče zabydluje. „Přespávám, teda spíš bydlím, na ubytovně na zimáku. Mám tam pokoj s kuchyní a koupelnou. Zatím mi to stačí,“ představuje svůj třebíčský azyl devatenáctiletý forvard.

Největší regenerace si užívá tým Horácké Slavie ve středu. „Ten den máme volnější. Trénujeme jen dopoledne a pak máme regenerace, při které chodíme do bazénu. Pak prakticky máme celé odpoledne volno,“ zasnil se, když si vzpomněl na chvíle oddychu při hokejové dřině.