Oproti minulým sezonám se jejich příprava totálně změnila. Mají totiž svého vlastního kouče, kterým se začátkem dubna stal jihlavský rodák Petr Jaroš.
„Jsem rád, že někdo přišel a řekne mi, co dělám špatně,“ pochvaluje si novum jeden ze dvou brankářů Dukly Milan Řehoř. Druhým je Roman Kousal.
„Musím říct, že oba kluci se opravdu snaží, jsem s jejich přístupem spokojený,“ uznale pokyvoval hlavou trenér.

Lehko na cvičišti…

Zatím posledním zpestřením přípravy je dělo na střílení puků. Gólmani na sebe hodí kompletní výstroj, pouze místo klasických bruslí si obují kolečkové, a postaví se proti dělu. To na ně potom za minutu a půl vypálí 50 střel.

„Maximální rychlost, kterou lze nastavit, je sto šedesát kilometrů v hodině. Pokud tohle zvládnou, tak je pak na ledě hned tak něco nepřekvapí,“ usmíval se při spouštění „pukometu“ Jaroš.

Není vidět

To ale není jediná zvláštnost, s níž se při tréninku jihlavští brankáři setkávají. Další je maska s černou a bílou síťkou. „Puk je přes ní daleko hůř vidět. Funguje to asi tak, jako když má brankář před sebou pár hráčů, kteří mu zakrývají výhled,“ vysvětluje princip třicetiletý kouč.

Černá síťka je na černé puky, bílá na bílé. A to je další novinka, kterou má Jaroš ve svém repertoáru přichystanou. „Takový puk výborně splývá s ledem a gólman se tak na něj musí daleko víc soustředit. Tříbí to jeho postřeh a orientaci,“ tvrdí.