Trenér František Zeman je s přístupem svých svěřenců spokojený. Hokejoví dorostenci Dukly Jihlava, kteří v minulém roce splnili cíl a postoupili do extraligy, už pět týdnů hltají dávky neoblíbeného předsezónního drilu. A vytvářet fyzické zásoby si budou ještě tři týdny. „Bez toho to nejde absolvovat,“ ví trenér mladíků František Zeman.

Rapidní posílení? Ne

Od 25. dubna, kdy se tým sešel na prvním tréninku, má kouč k dispozici dvaatřicet hráčů. „Pozvali jsme hráče z okolí, které bychom chtěli to kádru začlenit. Trénuje s námi i pár kluků z 9. tříd, aby měli kvalitní přípravu, a mohli jsme s nimi popřípadě počítat i v sezoně,“ přibližuje kouč, který vzal pod svá křídla Štěpána Zídka ze Žďáru a pelhřimovské Filipa Kasalého a Martina Vysloužila.

„Máme tři gólmany a čtvrtý, Honza Drbohlav z Hradce Králové, se kterým jsme už na ročním působení v Jihlavě domluveni, se připravuje doma individuálně a přijede až na druhou fázi,“ doplňuje Zeman.

Tedy žádné velké zemětřesení v kádru. Ke kostře týmu přibylo pár nových tváří. „My jsme neusilovali o rapidní posílení odněkud zvenku. Ten nastupující kádr je silný, takže to není tolik potřeba,“ míní trenér.

Všichni jedou na 100 %

Už více jak měsíc absolvují mladí hokejisté osm tréninků týdně a není divu, že „lapají po dechu“. „Myslím si, že toho mají plné zuby,“ říká Zeman, který připravil velmi pestrý a kvalitní program.

„My se na sezonu musíme připravit co nejlépe, protože jí nechceme odehrát na chvostu, takže to bereme zodpovědně,“ má jasno velitel střídačky.

Uhlídat tak početný tábor mladých nadějí není nic jednoduchého, ale trenér ve velkém počtu vidí hlavně pozitiva.

„Konkurence dělá obrovské plus. Ještě nebyl jediný problém, abychom museli někoho nutit. Ti kluci chtějí sami. Bude jich hrát jen dvaadvacet, takže se navzájem hecují a pracují na sto procent. Pro mě jako trenéra to je parádní východisko,“ dodává František Zeman, který svým svěřencům dá po výstupních testech 20. června měsíční volno.

První trénink po „dovolených“ je naplánován na 20. července. Poprvé na led by trenér šel rád o pět dní později.