„Dohodl jsem se s vedením klubu, že se do přípravy zapojím až dodělám maturitu,“ obhajoval svůj pozdní nástup odchovanec pražské Sparty.

Úplné volno ale přeci jenom neměl. „Trénoval jsem na Spartě s juniorkou. Až během „svaťáku“ jsem vypnul a soustředil se na učení,“ přiznal. „Dopadlo to dobře, dokonce nad očekávání dobře,“ pochlubil se.

V dospělém hokeji toho zatím Kanov moc neodehrál, ale v extralize juniorů patřil ve Spartě k pilířům obrany. „Loni jsem si vyzkoušel v chlapech alespoň druhou ligu, hrál jsem v Táboře,“ prozradil jihlavský novic.

Rozvážná liga

Úroveň třetí nejvyšší domácí soutěže ho ale příliš nenadchla. „Hokej v ní byl pomalejší, než v juniorech. Řekl bych takový rozvážnější,“ ohlédl se za svým krátkým druholigovým angažmá.

Před dvěma lety si tehdy sedmnáctiletý bek zahrál v Plzni na světovém šampionátu hráčů do 18 let. Tedy v kategorii, která letos start na mistrovství světa nezvládla a vypadla ze skupiny A.

„Pro český hokej je to moc špatné. Myslím, že další ročníky jsou hodně našlapané, kluci mohli klidně na tom příštím šampionátu sahat po medaili. Jenomže takhle nebudou mít příležitost,“ zamyslel se bývalý dorostenecký reprezentant.

O tom, že by se místo v národním týmu získávalo protekcí ovšem nechtěl nic slyšet. Tedy alespoň za jeho působení to prý takovým způsobem nefungovalo. „My jsme tehdy měli trenéry z Moravy a ti do mužstva rozhodně nikoho neprotlačovali,“ pověděl Kanov.