Třebíči by měl v první lize vypomáhat Alexandr Hylák, který byl v uplynulé sezoně oporou vítěze základní části první ligy Hradce Králové. V nadcházejícím ročníku by měl v Pardubicích dělat dvojku, ale pár zápasů by se měl objevit i v dresu Horácké Slavie.

„Saša Hylák bude ještě na střídavý start chytat v Třebíči ve dnech, kdy to nebude ohrožovat jeho práci v pardubickém A-týmu,“ uvedl na klubových stránkách generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý.

„Chceme mít v bráně jistotu, proto z toho důvodu podnikáme určité kroky. Spíš než o nějaký bombastický přestup by mělo jít o nějakou zálohu. Proto zde bude mít střídavý start a mělo by to fungovat podobně jako loni s českobudějovickým Cháberou,“ prozradil sportovní ředitel Třebíče Kamil Pokorný.

Šéf sportovního úseku ovšem nevylučuje ani návrat Michala Valenta do Horácké Slavie. „Nad ním visí otazník, i z toho důvodu hledáme určitou pojistku. Zajímá se o něj i pražská Sparta,“ objasnil Pokorný.

Nejznámější tváří na Vysočině je brankář Martin Růžička, který nejdříve vypomáhal havlíčkobrodským Rebelům a potom závěr sezony strávil v Třebíči. Nyní ale zamířil do Mladé Boleslavi, kde by měl vytvořit dvojici s Filipem Šindelářem, který rovněž v Horácké Slavii působil.

Poslední změnou je odchod Vladislava Koutského do Hradce Králové. Dvaadvacetiletý brankář si v uplynulé druholigové sezoně připsal i devět startů za Pelhřimov.