Od nového ročníku bude oblékat dres brněnské Komety. „Původně jsem měl v plánu počkat si do léta na nějakou nabídku ze zahraničí, ale rozmyslel
jsem si to,“ prozradil čtyřiatřicetiletý útočník, který před časem hrál i za Jihlavu.

Co vás do Komety přivádí?
Pan Čada mě přemluvil, abych sem šel, že to tady bude dobrý. Jsou tu nějaké cíle a bude o co hrát.

Pod trenérem Čadou jste hrál už v Plzni…
Známe se. Byla to ale taková rozbitá sezona, on tam vydržel jen do půlky listopadu. Líbil se mi jeho přístup a nasazení. Bylo to takové profesionální, spousta trenérů u nás jede stejným stylem dvacet let. On má trend, který se používá v zahraničí, a to je dobrá cesta.

Dobře znáte extraligu, myslíte, že je mezi ní a první ligou velký rozdíl?
V dnešní době už umí bruslit každý, v rychlosti a síle to může být vyrovnané.V první lize jsem odehrál asi pět zápasů za Beroun, ale bylo to takové zvláštní. Šel jsem tam vlastně bez smlouvy.Ty zápasy mi přišly dobré. Pokud budou rozhodčí dodržovat trend nulové tolerance, kdy se píská všechno, i v první lize, tak budou upřednostňované mančafty, které umějí hrát a tvořit. To by mohlo být pro Brno dobré.

V Brně byl v poslední sezoně o hokej velký zájem, chodilo hodně diváků. Těšíte se na to?
To byl taky jeden z hlavních důvodů, proč jsem sem chtěl jít. Hokej se hraje hlavně pro lidi. Nedává smysl, když někdo dává peníze do něčeho, na co lidi nechodí.

Teď se připravujete v zimní hale. Už jste měl někdy v červnu trénink na ledě?
Akorát bruslení, přímo takovéhle tréninky ne. To pravé bude, až začnou zápasy naostro a až přijdou lidi.

Dostáváte od trenérů zabrat?
Řekl bych, že tak normálně.

Jak daleko to podle vás může Kometa v další sezoně dotáhnout?
Spousta mančaftů si dává před sezonou různé cíle, ale toho já nejsem zastánce. Už kolikrát někdo vyhlásil:Musíme hrát tohle, musíme uhrát finále… Základní cíl je jasný,
chceme hrát výborný hokej doma. A snažit se vyhrávat. Takový první cíl může skončit do druhého místa po základní části. To by byla dobrá pozice pro play off.

Už jste se v Brně zabydlel?
Zrovna tenhle týden jsem si tady našel bydlení. Akorát že hned první noc, kdy jsem tam byl, mi vykradli auto. Naštěstí nic moc nevzali, jen poničili zámky.