K Hurikánům se však v průběhu sezony vrátil, ale sezona nedopadla tolik slavně jako před rokem. Tým se však po základní části ani neprokousal do hry prestižní hokejovou trofej světa, takže pro havlíčkobrodského rodáka skončila sezona o něco dřív.
„Zatím jsem s nikým z klubu nemluvil, takže to vím zatím jen z novin. Ale nějak to neřeším,“ prozradil havlíčkobrodský rodák Josef Vašíček.

Generální manažer Caroliny Jim Rutherford uvedl, že s vámi pro příští ročník NHL už nepočítá. Jak to vnímáte?
Nějak zvláštně to neberu, vůbec to neřeším. Dosud jsem s nikým z klubu nemluvil, takže to vím jen z novin, proto to vůbec neřeším.

Zaskočilo vás to?
Ani ne, v hokeji je to normální. Vždycky se může stát cokoliv a člověk na to musí být připravený.

Sezona pro vás byla asi hodně zvláštní. Začínal jste v Nashvillu, potom jste se vrátil zase do týmu ze Severní Karolíny.
Tušil jsem, že mě někam z Nashvillu vytrejdujou a byl jsem samozřejmě rád, že je to do Caroliny. Hodně mi to ulehčilo a pomohlo, když jsem se vrátil do prostředí, kde to dobře znám. Vlastně jsem bydlel úplně na stejném místě.

A jak byste zhodnotil uplynulou sezonu?
Vždycky může být každá sezona lepší. (lišácký úsměv)

Co nyní děláte, už se připravujete na novou sezonu?
Začal jsem letní přípravu. Trénuju v Havlíčkově Brodě s prvoligovým A-týmem pod vedením pana Nováka. Je to normální suchá příprava: jízda na kole, běhání a posilování.

V minulosti jste spolupracoval s trenérem Pokorným (nyní sportovní ředitel Třebíče - pozn. red.).
Jsme v kontaktu, ale samozřejmě za mnou nejezdí.

Také jste se připravoval s Radkem Martínkem, obráncem New York Islanders.
S Radkem jsem samozřejmě také s kontaktu. On měl nějaké zdravotní problémy v závěru sezony, proto začíná s přípravou teprve teď. Už se těším až bude zase spolu polykat kilometry na kole. (úsměv)

Většina hokejistů příliš letní přípravu nemusí. Jak jste na tom vy?
Letos jsem se na ní těšil, protože poslední dva roky jsem byl na operaci s kolenem. To suchou přípravu ovlivnilo. Teď musím dohnat, co jsem za ty poslední dva roky před sezonou zameškal. Doufám, že se letos připravím na nový ročník, co nejlépe. Amerika je taková, když se člověk je delší dobu zraněný, tak musí začít úplně od začátku.