Hráči Dukly a Horácké Slavie absolvovali první den přípravy na ledové ploše.

„Zpočátku se zaměříme hlavně na bruslení, kluci mají vesměs nové brusle a musejí si na ně teprve zvyknout. Pak budeme postupně na všem přidávat,“ prohlásil jihlavský trenér Aleš Tomášek.

Doplnění kádru? Asi až později

Ten by mohl už příští týden přivítat v týmu dva až tři nové hráče.

„Nechci o tom dopředu mluvit, až tady budou, tak budu samozřejmě rád. Nebránili bychom se posilám jak do obrany, tak i do útoku,“ svěřil se třiačtyřicetiletý kouč. „Ale nic konkrétního vám zatím neřeknu,“ dodal.

ZGRAGGEN V AKCI

Švýcarský gólman Kaspar Zgraggen ve středu v Jihlavě poprvé čelil nájezdům nových spoluhráčů. Hned ráno se na ledě představil také jeho americký kolega Jeremy Jacobs, který trénoval s juniorkou Dukly.

Foto: DENÍK/Josef Němec

Také v Třebíči budou před startem sezony vyhlížet možné posily.

„Začneme přípravu s tím kádrem, s nímž jsme trénovali na suchu. Bude záležet na extraligistech, co nám pak budou ochotni nabídnout. Všude teď mají třicet lidí a zužovat začnou až později,“ krčil rameny jeden z trenérů Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Havlíčkův Brod bude spoléhat především na spolupráci s pražskou Slavií.

Rebelové se ve středu rovněž sešli na prvním společném tréninku, i když brusle zatím ještě nepotřebovali. Až do konce týdne se totiž budou připravovat na suchu.

„Hráči potřebují před ostrým startem trochu oživit svaly, které jsou po třítýdenním volnu ochablé. Proto jdeme na led až v neděli,“ vysvětlil důvody odložení kouč havlíčkobrodských hokejistů Petr Novák.

V přípravě dojde také na zápasové testy. Všichni tři prvoligoví zástupci Vysočiny v nich narazí také na zahraniční soupeře.

Jihlava a Havlíčkův Brod změří síly s ruským Orenburgem, Třebíč se utká s maďarským Dunaújvárosem AC a švédským Växjö Lakers.

Kdo byl na prvním tréninku:

HAVLÍČKŮV BROD

Brankáři: Neruda, Suchan.
Obránci: Borůvka, Janata, Jelínek, Krpálek, Pavlík, Procházka, Staněk, Šulc, Vácha, Veselý, Vyhlídal.
Útočníci: Čermák, Dušátko, Endál, Florián, Holec, Chytráček, Jonáš, Kraučuk, Kreuzer, Kubeš, Němec, Ondráček, Sobotka, Stromko, Třetina, Varga.

JIHLAVA

Brankáři: Kousal, Řehoř, Zgraggen.
Obránci: Balčík, Duben, Kanov, Klíma, Kuchyňa, Míka, Ščerban, Štrach.
Útočníci: Bakus, Bosák, Hrbatý, Ježek, L. Krupka, M. Krupka, Kubát, Nekvasil, Rytnauer, Říha, Slavík, Suk.

TŘEBÍČ

Brankáři: Burger, Luňák, Míča.
Obránci: Hrbáček, Kaláb, Pálka, Roháčik, B. Sláma, L. Sláma.
Útočníci: Bula, J. Burian, Dibelka, Dolníček, Kubica, Kukla, Kundela, Látal, Matušík, Oliverius, Přibyl, Zahradník.