O novou posilu jihlavského týmu ale nejde, mistr švýcarské ligy za uplynulou sezonu se v mateřském klubu objevil pouze na skok.

„Trošku se rozhejbu, rozcvičím a protáhnu. A od pondělí už se budu zase připravovat s Davosem,“ prozradil bývalý jihlavský forvard.

Takže budete mít před svými spoluhráči náskok, když oni začínají s přípravou na ledě až v pondělí?
Ne, kluci už začali taky, ale já jsem chtěl ještě zůstat pár dnů v Jihlavě. Proto jsem se domluvil s koučem, že se k nim přidám až později.

Suchou přípravu jste měl individuální?
Vždycky trénuju sám, i když ne tak úplně. Na kolo a do posilovny jsem chodil s Tomášem Dolanou (bývalý útočník Dukly – pozn. red.).

Ten už nějakou dobu také působí ve Švýcarsku. Jak vidíte jeho šance se tam výrazněji prosadit?
Tomáš hraje ve druhé lize. Myslím, že je to hodně šikovnej hokejista, ale potřeboval by dostat víc prostoru. Třeba k tomu dojde už letos.

Vy si na nedostatek vytíženosti v Davosu stěžovat nemůžete. Jak dlouho jste oslavoval titul z uplynulé sezony?
Ani moc ne, byl jsem unavenej, protože ty zápasy byly náročné. Hned druhý den jsem si šel se synem zalyžovat, týden jsme s rodinou ještě pobyli ve Švýcarsku a pak jsme vyrazili sem do Jihlavy.

Nepřemýšlel jste třeba o změně dresu? Přeci jenom jste v Davosu už hodně dlouho…
A ještě bych měl asi tři roky být, teď jsem podepsal novou smlouvu. I když kdo může vědět, co bude třeba za rok nebo za dva.

Jiné nabídky jste tedy nezvažoval…
Samozřejmě nějaké byly, ale to si nechám pro sebe. S nikým jsem nejednal.

V minulosti jste působil také v NHL, ta už vás neláká?
Nějaká nabídka tam byla, ale já o tom vážně nechci mluvit. Prostě jsem v Davosu. Tím neříkám, že se to ještě někdy nemůže změnit.

Třeba že byste se vrátil do Jihlavy?
No, to už se bavíme o době, kdy mi bude nějakých osmatřicet. (smích) Já se ničemu nebráním, ale řekl bych, že tak na padesát procent dohraju kariéru ve Švýcarsku.

Když se ještě vrátíme k zámořské soutěži. Vzpomenete si občas, jaké to bylo hrát s Kariyou a dalšími hvězdami?
Samozřejmě, že si vzpomenu. Byl jsem tehdy mladej a myslím, že třeba teď by mě už tolik věcí nevykolejilo. A co se týká těch hvězd, jsou to normální hráči jako všichni ostatní. Při poslední výluce v NHL jsem měl možnost hrát v Davosu s Nashem a Thorntonem, a můžu říct, že jsou to úplně obyčejní kluci, žádné nadpřirozené bytosti. (smích)

Znovu jsme se vrátili k Davosu, už ho zřejmě berete jako svůj domov…
Z Jihlavy jsem pryč nějakých třináct let, vracím se sem každé léto, vyrůstal jsem tady, ale pokud jste někdy byla v Davosu… Když tam přijedete třeba v zimě, tak to je nádhera, neměnila byste.

V letošní sezoně budete obhajovat titul mistra Švýcarska, změnil se během léta nějak výrazně váš tým?
Kdepak, prakticky vůbec. Až na gólmana, který odešel do NHL. Teď máme dva mladé kluky, takže uvidíme. Pokud by se opakovala loňská sezona, bylo by to vynikající, ale ona bývá většinou každá úplně jiná. Hlavní pro nás bude hrát play off.