Na začátku července oznámili trenéři hráčům, že se testy uskuteční až po dovolené. Důvod byl prostý, hokejisté se měli udržovat v kondici i během volných dnů.

„Myslím, že se to vyplatilo. Kluci měli velmi dobré výsledky. Bylo naprosto zřejmé, že o dovolené pouze neleželi,“ pochvaloval si novinku kouč prvoligového jihlavského týmu Aleš Tomášek.

Osobozeni od náročných disciplín byli pouze tři nejstarší hokejisté Oldřich Bakus, Petr Kuchyňa a Bedřich Ščerban.

„Tihle hráči už absolvovali tolik testů, že jsme jim tentokrát dali volno. Nepotřebujeme je prověřovat, víme, jak na tom jsou,“ vysvětlil absenci zmíněné trojice hlavní trenér Dukly.

Do bojů s činkou, skoky a během se nepustili ani gólmani. Ti totiž jako jediní prošli prověrkou už před dovolenou.

„Podle Petra Jaroše (trenér brankářů – pozn. red.) se výrazně zlepšili,“ prozradil Tomášek.

Ze zbytku týmu se s testy nejlépe popral útočník Vladimír Říha, který loňskou sezonu strávil v extraligovém Znojmě. Za ním se seřadili Přemysl Duben, Pavel Suk a Jan Kanov.

 

Dorazí i Slovák

Od pondělka se jihlavští hokejisté znovu vrhnou do přípravy na ledě. Na Horáckém zimním stadionu se během dopoledne objeví celkem tři nové tváře.
Vůbec poprvé zasáhne do přípravy útočník Jiří Hanzal, který v Jihlavě strávil už loňský prvoligový ročník. V závěru základní části se ale zranil a v uplynulých měsících si v Českých Budějovicích léčil operované koleno.

Naprostými nováčky v týmu budou odchovanec libereckého hokeje Michal Kapička, který v prosinci oslaví dvaadvacáté narozeniny. A také šestadvacetiletý rodák z Bratislavy Lubomír Lenár.

„Oba hráči k nám dorazí na zkoušku a určitě jim dáme šanci v některém přípravném zápase,“ slíbil Tomášek.