Trenér František Zeman poprvé zúžil skvěle pracující kádr.

Extraligoví dorostenci HC Dukla Jihlava se nezastaví. Trenér František Zeman svým svěřencům naordinoval hodně náročný dril.

S úterním utkáním proti Hradci Králové odehráli během tak krátké přípravy na ledě už čtyři prověrky. A další je čekají.

„Je jich docela dost, ale tak jsme to domluvili. Aby ta příprava byla těžká, kluci prošli testem a my vybrali ten top tým,“ odhaluje strategii trenér František Zeman.

O dres se všichni poprali

V sobotu dostali na ledě Mladé Boleslavi (2:3) prostor hlavně nové tváře. „Polcarovi, Zemanovi, Kuřítkovi, Musilovi, kteří byli oporami v minulém ročníku, jsem dal volno. Ten zápas byl hlavně pro ty, kteří o dres stále bojují,“ vysvětluje kouč.

A tréninkové i zápasové dávky jeho tým hltá s nadšením. „Přístup všech kluků je fantastický a ta konkurence udělala své. Ku prospěchu všem.

Protože hráči to přenesli na led. Věděli, že se o ten dres musí poprat,“ těší Zemana. „A proto my jako trenéři musíme být spokojení.“

Pět hráčů se rozloučilo

Pro některé ovšem jihlavská štace už skončila. Široký tým doznal prvních změn. V pondělí do něj trenér poprvé zasáhl a zúžil.

„Měli jsme k dispozici třicet dva hráčů a teď jsme se s pěti rozloučili,“ nastiňuje třes Zeman, který ideální sestavu ovšem stále hledá.

K vyřešení několika otazníků mu pomohou další dva zápasy. V pátek s Třebíčí a v neděli s pražskou Slavií. „Ještě budeme vyřazovat. Buďto koncem tohoto týdne, nebo začátkem příštího,“ plánuje šéf jihlavské střídačky.

„Chtěli bychom mít kádr tři týdny před začátkem extraligy uzavřený. Pak se budeme moci sehrávat a dávat hře tvář,“ uzavírá.

S HRADCEM KRÁLOVÉ JIHLAVŠTÍ MLADÍCI PROBLÉM NEMĚLI

Úterní přípravu proti ligovému Hradci Králové nasměrovali extraligoví dorostenci Dukly Jihlava jasným směrem.

Předzápas A-týmu s Třebíčí vyhráli bez menších problémů 5:1.

HC DUKLA JIHLAVA – HRADEC KRÁLOVÉ
5:1

Jihlavští mladíci ukázali soupeři sílu už v úvodní dvacetiminutovce.

Strážce hradecké svatyně musel třikrát vytahovat puk ze sítě.

A jihlavská převaha pokračovala i po změně stran. Hosté sice dokázali jednou korigovat, ale další dvě přesné trefy domácí tým uklidnily.

„Bylo to přípravné utkání, které mělo bojovný náboj a my v něm byli o krůček dál, než soupeř. Potvrdilo i naše chybičky, o kterých jsme ale už věděli,“ komentuje úterní prověrku trenér Dukly František Zeman.

V posledním dějství si puk pronajal pouze jeho tým, ale další góly nepřišly.

„K ničemu jsme je nepustili, dominovali jsme, ale paradoxně se skóre navýšit nepodařilo. Nejspíš to pro kluky bylo fyzicky náročné,“ uvedl kouč.

„Až na některá místa jsem byl celkem spokojený,“ dodává Zeman.

Branky: Malý 2, Polcar, Pěška, Malec. Třetiny 3:0, 2:1, 0:0. HC Dukla Jihlava: Drbohlav (40. Rittich) – Dvořák, D. Musil, Šťastný, Pekárek, Kolda, Kvasnička – Polcar, Zeman, Vysloužil – Malý, Zídek, Kuřítko – Malec, Kasalý, Pěška.