Dukla Jihlava vstoupila do nejvyšší domácí soutěže s nálepkou nováčka a hned první zápas prohrála na vlastním ledě s Karlovými Vary vysoko 4:8.

„Byli jsem hodně naivní a myslím, že se na tom výsledku výrazně podepsala naše nervozita,“ povzdechl si kouč jihlavských dorostenců František Zeman.

Ani v neděli nevstoupili jihlavští mladíci do utkání s Kladnem příliš dobře, už po deseti minutách prohrávali 0:2.

„Zase to nebylo na začátku ono, ale pak jsme se zvedli a ukázali jsme větší vůli po vítězství,“ radoval se trenér.

Jeho svěřenci totiž nejenže ve druhé třetině dvougólové manko zlikvidovali, ale dokonce se ujali vedení 4:3.

Do poslední části pak Zeman poslal pouze dvě pětky, sedět nechal například i kapitána týmu Michaela Polcara či Adama Zemana.

„Ti hráči, na kterých by to mělo stát, svoji úlohu nepotvrdili, a tím, že jsme je stáhli z ledu, jsme jim dali jasně najevo, že by se nad sebou měli zamyslet,“ zlobil se kouč .

Okleštěná sestava Dukly nakonec dotáhla zápas do vítězného konce 6:4.

Naopak ani jednoho bodu se v úvodních dvou kolech nedočkali třebíčští dorostenci. V prvním souboji podlehli Kladnu vysoko 1:7 a ve druhém duelu přenechali Karlovým Varům výhru 2:0.

„Nebudeme si nic nalhávat, oba týmy jsou úplně jiná kategorie než my,“ krčil rameny trenér Horácké Slavie Jiří Otoupalík. „Čeká nás spousta práce,“ dodal.

Nejvyšší juniorská soutěž startuje až o nadcházejícím víkendu a kraj Vysočina v ní bude mít stejně jako v té dorostenecké své zástupce zásluhou Jihlavy a Třebíče.

JIHLAVA – K. VARY

4:8

Branky Jihlavy: Brychta, Vysloužil, Kuřítko, Malec. Třetiny: 0:3, 3:3, 1:2.

JIHLAVA – KLADNO

6:4

Branky Jihlavy: David Musil 2, Štěpán Zídek 2, Malec, Vysloužil. Třetiny: 0:2, 4:1, 2:1.