V nedělním extraligovém souboji s Kladnem klidně posadil největší tahouny týmu. Na led se tak v závěrečném dějství nedostal například ani kapitán mužstva Michael Polcar.

„Měli mužstvo táhnout, ale to absolutně nedělali. Proto jsme zareagovali tak, že jsme je nechali sedět. Doufám, že tahle lekce padne na úrodnou půdu,“ věří Zeman.

Kromě Polcara si poslední třetinu nezahráli ani Zeman, Brychta, Cirhan a Kvasnička.

Přesto slavila Dukla svoje první vítězství v nejvyšší domácí soutěži. Kladno porazila 6:4.

„Všem těm klukům, kteří zápas dohrávali patří zasloužený obdiv a dík. Ti ostatní se alespoň přesvědčili, že i bez nich to jde,“ říká hlavní trenér.

Ovšem ještě předtím, než si mladíci Dukly připsali na konto první body, museli spolknout hořkou pilulku v podobě vysoké porážky 4:8 s Karlovými Vary.

„Kluci doplatili na nervozitu. I když na druhou stranu je musím pochválit, že se dvakrát dokázali vrátit do hry. Přesvědčili se, že ani za stavu 0:3 nesmějí zápas vzdát,“ tvrdí Zeman.

A právě víra v obrat přinesla jihlavským dorostencům úspěch hned o den později. Přitom Kladno dokázalo v sobotu nastřílet Třebíči sedm branek a na Horáckém zimním stadionu vedlo v neděli po deseti minutách hry 2:0.

„Myslím, že nás trošku podcenili a to se jim nevyplatilo. Naši kluci ukázali velkou touhu po vítězství a uspěli,“ radoval se z výhry kouč.

V dalších dvou extraligových kolech se Dukla představí na ledě Východočechů. V pátek nejprve pocestuje do Pardubic a o den později zamíří do Hradce Králové.

JIHLAVA – KARLOVY VARY

4:8

Branky a nahrávky: 22. Brychta (Zídek, Musil J.), 23. Vysloužil (Pěška, Zeman), 30. Kuřítko (Musil D.), 50. Malec (Kuřítko, Musil D.) - 3. Funk (Vaněk, Dlapa), 7. Putyera (Chocholáč), 13. Chocholáč (Putyera), 22. Frk (Funk), 34. Vaněk (Hampl, Flieger), 39. Vachovec, 56. Flieger (Hampl), 57. Kverka (Švec, Dlapa). Rozhodčí: Vampola. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 150. Třetiny: 0:3, 3:3, 1:2. Jihlava: Klimeš - Šidlík, Brychta, Musil D., Cirhan, Kolda, Randa, Kvasnička, Hejl - Matějka, Kuřítko, Musil J., Pěška, Malec, Zídek, Vysloužil, Zeman, Polcar, Mikeš. K. Vary: Habal - Hluchý, Schopf, valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Flieger, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.

JIHLAVA – KLADNO

6:4

Branky a nahrávky: 21. Musil D. (Vysloužil), 24. Musil D. (Zeman), 27. Zídek (Vysloužil), 37. Malec (Zídek), 46. Vysloužil (Zídek), 59. Zídek - 6. Strnad (Plaček), 10. Máša (Šmíd), 40. Havlíček (Čurda, Máša), 44. Plaček. Rozhodčí: Vampola. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 0:2, 4:1, 2:1. Jihlava: Klimeš - Šidlík, Brychta, Musil D., Cirhan, Hejl, Kolda, Kvasnička - Matějka, Kuřítko, Pěška, Musil J., Malec, Zídek, Vysloužil, Zeman, Polcar, Mikeš. Kladno: Ilašenko (37. Lejsek) - Šmíd, Jupa, Steigauf, Hanzel, Motejlek, Vrba, Kužel, David - Obr, Čurda, Doskočil, Sekáč, Csanyi, Havlíček, Hošek, Strnad, Máša, Lipold, Stach, Plaček.