Úvod středeční přípravy Dukla totálně zaspala. Boleslav už v 7. minutě vedla o dvě branky.

„Bohužel to, co se řeklo v kabině, jsme začali hrát až od druhé třetiny. Vystoupili jsme z autobusu a mysleli si, že se nemůže nic stát. Ten nepovedený začátek ovlivnil celou třetinu,“ zlobil se jihlavský trenér Aleš Tomášek.

Po pěti minutách druhé části vedla Boleslav 3:0, ale to už byla Jihlava v tempu a začala dělat domácí obraně problémy. Míka s Krupkou během tří minut snížili na 2:3 a zadělali na drama.

„V kabině jsme trošku zdůraznili, že takhle se hrát nedá, a vrátili se do hry,“ líčí kouč.

Nechtěli to odklouzat

V závěrečné třetině Říha vyrovnal, jenže po pár minutách si vzal rozhodující slovo boleslavský Sýkora.

„Potrestali naši chybu a rozhodli. Ale herně to už nebylo zlé. Kluci to nechtěli jen tak odklouzat a ten zápas dohráli dobře. S druhou a třetí třetinou jsem spokojený,“ komentuje Tomášek.

Trenéra pár dnů před ligovým startem straší proměňovaní vyložených šancí. „Trochu to tam vázlo. Dvakrát třikrát jsme šli sami na branku, a nevyřešili to,“ připouští.

Starosti mu přidělal i Oldřich Bakus, který do zápasu ani nezasáhl. Při rozbruslení málem přišel o zuby. „Projížděl okolo branky a nešťastnou náhodou ho zasáhl odražený puk. Má pohnuté zuby a stehy na horním rtu,“ nastiňuje Tomášek Bakusův šrám.

Tahoun týmu mu nejspíš bude chybět i dnes ve Znojmě. „Dneska lítal po doktorech, a i když to nic vážného není, tak nechce, aby mu do toho někdo ťukl,“ doplňuje jihlavský kouč.