Horácká Slavia Třebíč obrala v brněnské hale Rondo o všechny body favorizovanou Kometu a Olomouc doma rozstřílela Šumperk vysoko 7:1.

„Víme, že nás nečeká snadné utkání. S Olomoucí jsme hráli dvakrát v přípravě a v obou zápasech jsme prohráli,“ varuje před soupeřem třebíčský kouč Josef Horešovský. „Potřebovali bychom, aby nám přišli pomoct naši fanoušci,“ vzkazuje.

Žádnou změnu ve složení kádru pro souboj s Hanáky Horácká Slavia nechystá. „Nikdo není zraněný, a jelikož jsme v prvním kole vyhráli, tak není důvod k nějakým změnám,“ říká Horešovský.

Zbývající dva zástupci Vysočiny dnes budou plnit roli hostů. Havlíčkův Brod, který do nového ročníku vstoupil vítězstvím 5:3 s Mostem, se představí v Hradci Králové.

„Hradec je jednoznačný favorit, ale my se budeme snažit odvést maximum, abychom uhráli dobrý výsledek,“ slibuje kouč Rebelů Petr Novák. „Musíme hrát hlavně dobře v obraně,“ dodává.

Dukla Jihlava má za sebou špatný začátek, ve středu doma přenechala tři body za výhru 6:2 Ostravě a dnes se představí v Šumperku. „Musíme od minule zlepšit úplně všechno,“ je si dobře vědom trenér jihlavského týmu Aleš Tomášek.

V sestavě Dukly by se měl znovu objevit také útočník Tomáš Čachotský, který celou přípravu absolvoval v extraligovém Znojmu.

 

Hokejové menu

I. LIGA – SKUPINA VÝCHOD
sobota 17.00: Šumperk – JIHLAVA, TŘEBÍČ – Olomouc, Prostějov – Brno
sobota 17.30: Havířov – Ostrava.

I. LIGA – SKUPINA ZÁPAD

sobota 17.30: Ml. Boleslav – Beroun, Chomutov – Vrchlabí, Most – Kadaň
sobota 18.00: Hr. Králové – HAVLÍČKŮV BROD.

II. LIGA – SKUPINA STŘED

sobota 17.00: Benešov – Nymburk
sobota 18.00: Milevsko – PELHŘIMOV
neděle 17.00: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Tábor
neděle 18.00: Jindřichův Hradec – Benátky nad Jizerou, Kutná Hora – Písek, Kolín – Chrudim.