Zatímco Jihlava ještě ani jednou nebodovala, Třebíč byla v obou zápasech stoprocentně úspěšná.

„Víme, že to nebude lehké, ale uděláme všechno pro to, abychom konečně vyhráli,“ tvrdí kouč jihlavského týmu Aleš Tomášek. „Já jen doufám, že už tentokrát nepřijede žádný prezident, protože nám moc štěstí nepřinesl,“ dodává s úsměvem.

Jinak ale Dukle do smíchu moc není, domácí porážka s Ostravou 2:6 a neúspěch na ledě nováčka ligy ze Šumperku nezní ani trochu optimisticky.

„Je to samozřejmě nepříjemné, ale zase na druhou stranu si nemyslím, že bychom z toho měli být na kaši. Vždyť jsou za námi teprve dvě kola,“ odmítá se stresovat jihlavský trenér.

Změny v sestavě

Zas tak klidný ale přeci jenom není, o čemž svědčí i chystané změny v sestavě.

„Přeházeli jsme útoky, například do první lajny se k Rytnauerovi a Bakusovi vrací Čachotský. A do branky se tentokrát postaví Zgraggen,“ prozrazuje.

Naopak Třebíč nemá ke změnám absolutně žádný důvod, tým šlape jak dobře namazaný stroj. Jedinou vadou na dvou vítězstvích je zranění gólmana Filipa Luňáka, který musel odstoupit v průběhu sobotního souboje s Olomoucí. Ale náhradní brankář Michal Nedvídek ho zastoupil dobře.

Úplnou novinkou bude dnešní derby Vysočiny hned pro několik hráčů na obou stranách. Na třebíčské si poprvé prožije rivalitu mezi Duklou a Horáckou Slavií na vlastní kůži například devětadvacetiletý útočník Michal Oliverius.

„Nějaký rok už tuhle soutěž hraju, proto vím, že se jedná o vyhlášené derby. Možná se taky nechám strhnout,“ uvedl na oficiálních stránkách třebíčského klubu zkušený hokejista. „Jenom mám trošku obavy z toho, že Jihlava dvakrát prohrála, a už bude muset vyhrát,“ dodal.

Hokejové menu

I. LIGA, SKUPINA VÝCHOD

Pondělí v 17.00: Ostrava – Šumperk
Pondělí v 17.30: JIHLAVA – TŘEBÍČ
Pondělí v 18.00: Kometa Brno – Havířov, Olomouc – Prostějov.

I. LIGA, SKUPINA ZÁPAD

Pondělí v 18.00: HAVLÍČKŮV BROD – Mladá Boleslav, Vrchlabí – Most, Beroun – Chomutov, Kadaň – Hradec Králové.