Svěřenci trenéra Rostislava Čady vstřelili v každé třetině po jednom gólu, naopak sami neinkasovali ani jednou a odváželi si z Vysočiny zasloužené vítězství 3:0.

Hosté šli brzy do vedení, už v 6. minutě překonal brankáře Zgraggena Lipina. Víc gólů první třetina nepřinesla, hokejisté Komety totiž vzápětí neprodyšně uzavřeli střední pásmo a jen málokterému hráči Dukly se podařilo vidět v úvodní dvacetiminutovce brněnského gólmana Jarinu z bezprostřední blízkosti.

„Kdybychom dali první gól my, mohlo být všechno jinak. Brno se zatím trápilo, určitě nepřijelo v optimální psychické pohodě. Jenomže my jsme toho nedokázali využít,“ zlobil se jihlavský obránce Pavel Staněk, který ještě na jaře hájil barvy Komety.

Žádné drama

Brzy po přestávce se skóre měnilo znovu, tentokrát zamířil přesně Sojčík.

„Od té doby to soupeř zabetonoval úplně. Sice jsme taky nějaké šance měli, ale nebylo jich tolik, a hlavně nám tam žádná nespadla. Brno celý zápas kontrolovalo,“ povzdechl si hlavní kouč Dukly Aleš Tomášek.

Definitivní rána ze strany hostů přišla pět minut před koncem zápasu, kdy se trefil David Appel. „Měl jsem z toho gólu velkou radost, byl to můj první v letošní sezoně, proto jsem si taky schoval puk,“ usmíval se úspěšný střelec.

Utkání se pak dohrávalo v naprostém klidu. Jihlava smutnila ze třetí porážky v sezoně, navíc zápas nedohráli tři hráči. „Martin Krupka má něco s kotníkem, Petr Kuchyňa natažené tříslo a Jirka Hanzal naražený bok,“ vyjmenoval zraněné Tomášek.

Naopak Kometa slavila svoje první vítězství v normální hrací době.

„Určitě jsme spokojeni, protože to bylo z naší strany velmi dobré utkání. Hráli jsme výborně střední pásmo a soupeři jsme nedovolili trvalejší tlak. Proto jsme v Jihlavě uspěli,“ nešetřil chválou na adresu svého týmu trenér Rostislav Čada.

JIHLAVA – KOMETA BRNO

0:3

Branky a nahrávky: 6. Lipina (Vostřák), 23. Sojčík (Ambruz), 55. Appel (Malena, Barus). Rozhodčí: Turčan - Mertlík, Šerý. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Diváci: 2110. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1. Jihlava: Zgraggen - Ščerban, Staněk P., Kuchyňa, Duben, Míka, Štrach, Martinka - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Hradecký, Holuša - Ježek, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Kubát, Nekvasil. Brno: Jarina - Gýna, David, Fojtík, Lhotský, Morava, Malena - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Sojčík, Moskal, Černý - Staněk A., Barus, Appel - Ambruz, Hruška, Kovář.

1. Ostrava 5 4 0 0 1 22:9 12
2. Olomouc 5 3 1 0 1 20:9 11
3. TŘEBÍČ 5 3 0 0 2 15:12 9
4. Havířov 5 2 1 1 1 17:16 9
5. Kometa Brno 5 1 1 2 1 12:12 7
6. JIHLAVA 5 2 0 0 3 13:16 6
7. Prostějov 5 0 1 1 3 13:21 3
8. Šumperk 5 1 0 0 4 8:25 3

Příští kolo

středa 26. září v 17.30: Havířov – TŘEBÍČ, Mladá Boleslav – Most, v 18.00: Olomouc – JIHLAVA, Prostějov – Šumperk, Kometa Brno – Ostrava, Hradec Králové – Chomutov, HAVLÍČKŮV BROD – Beroun, Kadaň – Vrchlabí.