Extraliga dorostu

DUKLA JIHLAVA - PLZEŇ

5:2

Zápas byl od prvních minut v režii domácích mladíků, kterým se podařilo převahu zúročit i dvěma góly. Do černého zamířili Pěška a Kuřítko.

„Na ledě jsme jasně dominovali, jenže hloupou chybou jsme si po čtvrthodině hry nechali dát gól a v poslední minutě soupeři dovolili i srovnat,“ zlobil se trenér Dukly František Zeman.

Jeho svěřenci brzy zjednali nápravu. I druhou část odstartovali famózně a vedení už nepustili.

„Jsem rád, že kluci ukázali ve zbylých dvou třetinách svou sílu a zápas dotáhli do vítězného konce,“ těší Františka Zemana.

Branky a nahrávky: 4. Pěška (Zeman), 14. Kuřítko (Musil), 26. Pěška (Kuřítko), 29. Zeman (Kuřítko, Musil), 45. Vysloužil - 15. Jeřábek, 20. Hošťálek (Strnad). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Třetiny: 2:2, 2:0, 1:0. Dukla Jihlava: Šťastný - Šidlík, Musil, Cirhan, Kolda, Kvasnička, Randa, Hejl - Brychta, Matějka, Kuřítko, Pěška, Malec, Vysloužil, Zeman, Polcar, Kasalý, Mikeš. Lasselsberger Plzeň: Král (29. Mazanec) - Ruprecht, Růžička, Šimandl, Hrbas, Jeřábek - Holeček, Štrunc, Strnad, Hošťálek, Baksa, Culek, Mrázek, Pacanda, Hájek, Straka, Sedláček.

DUKLA JIHLAVA - MOUNTFIELD

3:1

Utkání mělo po celou dobu náboj. „Chtěli jsme hrát od prvních minut se zajištěnou obranou, což se nám povedlo,“ komentuje Zeman.

Jihlava šla v závěru první části do vedení, hosté po změně stran odpověděli, ale na další dvě rány Dukly už nezareagovali.

„Utkání mělo výbornou úroveň a odměnou za velmi dobrý výkon pro nás bylo vítězství a tři body,“ spokojeně dodává jihlavský trenér.

Branky a nahrávky: 19. Brychta (Malec), 28. Vysloužil, 35. Zeman (Musil D.) - 25. Sumerauer (Schenider). Rozhodčí: Polák - Doležálek, Svoboda. Vyloučení: 10:12, navíc Šťastný (JIH) 10 min. OT - Štěpán (CEB) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0. Dukla Jihlava: Šťastný – D. Musil, Cirhan, Šidlík, Kvasnička, Hejl, Kolda, Randa - Matějka, Malec, Vyloužil - Kuřítko, Pěška, Zeman – J. Musil, Mikeš, Brychta. Mountfield Č. Budějovice: Hrubec - Jank, Heřmánek, Cifreund, Předota, Pavlíček, Makovský, Štěpán, Jáchym - Bernat, Boška, Sumerauer, Heřman, Švihálek, Koren, Zvoník, Seidl, Vaniš, Schneider, Přibyl.