„Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli rozdílem dvou branek,“ měl jasno kouč prvoligového třebíčského A–týmu Josef Horešovský.

Oba góly inkasovali hosté z Vysočiny těsně před odchodem do šaten.

„Přečkali jsme úvodní tlak Olomouce, ale pak stačily dvě individuální chyby a domácí je okamžitě potrestali,“ zlobil se Horešovský.

Také ve druhém dějství se skóre měnilo dvakrát. Na Ministrovu přesnou střelu odpověděl třebíčský Matěj Cunik.

Naději na bodový zisk vykřesal deset minut před koncem Lubor Dibelka, jenomže pak Třebíči zvlhl střelecký prach.

„Během patnácti vteřin jsme stáli třikrát sami před olomouckým brankářem, ale nedali jsme z toho ani gól,“ krčil rameny šéf třebíčské střídačky.

Naopak na druhé straně přišla pětatřicet vteřin před závěrečným hvizdem uklidňující trefa do odkryté branky a Hanáci slavili vítězství.

OLOMOUC – TŘEBÍČ

4:2

Branky a nahrávky: 19. Brančík (Vyrůbalík, Žajgla), 20. Ministr (Bouz, Kříž), 22. Ministr (Vyrůbalík, Kříž), 60. Smejkal (Bouz, Ministr) - 33. Cunik (Dibelka, Dolníček), 50. Dibelka (Zahradník). Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 1350. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Olomouc: Sedlář – Kucharczyk, Švrček, Ministr, Vrdlovec, Smejkal, Bouz, Brančík, Paška, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Luňák, Janáček, Zapletal, Bartoň, Meidl, Bordowski, Žajgla. Třebíč: Nedvídek – Hrbáček, Cunik, Roháčik, L. Sláma, B. Sláma, Kolafa, Dvořák, Bulička – Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, J. Burian - Kundela, Bula, Nahodil.