Brno se po rozpačitém startu do sezony rozjelo, sedm utkání v řadě už nepoznalo hořkost porážky a vyšvihlo se do čela skupiny Východ. Vítěznou šňůru odstartovalo právě v minulém vzájemném souboji s Duklou. Na jejím ledě vyhrálo před třemi týdny 3:0.

Jihlava přesto věří v úspěšný výsledek. „V téhle soutěži už se mockrát ukázalo, že se dají body získat a ztratit úplně se všemi týmy. Pro nás je navíc lepší narazit na soupeře, který hraje dobrý hokej, což Brno je,“ prohlásil jeden z trenérů Dukly Petr Jaroš.

Sebevědomí jeho svěřenců nepošramotil ani nevydařený středeční zápas s Prostějovem (2:5). „Nálada v mužstvu je dobrá. S klukama jsme si všechno vyříkali. Dobře ví, že do utkání musí jít, jako by to bylo play off nebo bitva o první místo. Hlavně musí dát do hry srdce,“ zdůraznil jihlavský kouč.

Další dva prvoligové celky z Vysočiny čeká v sobotu večer souboj s nováčky.

Třebíč změří na domácím ledě síly s trápícím se Šumperkem, Havlíčkův Brod přivítá v Kotlině Vrchlabí, které je naopak příjemným překvapením nové sezony.

„Nesmíme se nechat zaskočit nátlakovou a agresivní hrou soupeře. Po sérii porážek provedeme nějaké úpravy v sestavě, ale nebudou nijak drastické,“ konstatoval brodský kouč Petr Novák, jehož tým prohrál už pětkrát za sebou.

Bídné výsledky provází také druholigové Velké Meziříčí. To má na kontě pouhé tři body za úvodní vítězství nad Táborem, po němž následovalo pět porážek, z toho tři těžké debakly.

Jeho trápení může skončit už v nedělním zápase s Milevskem. „Musíme zatnou zuby, makat a maximálně bojovat,“ poodhalil recept na ukončení černé série trenér Bohumil Prachař.

Hokejové menu

I. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

sobota 17.00: TŘEBÍČ - Šumperk, Kometa Brno - JIHLAVA, Sareza Ostrava - Prostějov
sobota 17.30: Havířov - Olomouc

I. LIGA - SKUPINA ZÁPAD

sobota 17.00: HAVLÍČKŮV BROD - Vrchlabí
sobota 17.30: Mladá Boleslav - Kadaň, Most - Chomutov
sobota 18.00: Hradec Králové - Beroun

II. LIGA - SKUPINA STŘED

sobota 17.00: Písek - Nymburk
sobota 18.00: Chrudim - PELHŘIMOV, Tábor - Jindřichův Hradec
neděle 17.00: VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Milevsko
neděle 18.00: Kutná Hora - Benátky nad Jizerou, Kolín - Benešov