Extraliga dorostu

KARLOVY VARY - JIHLAVA

3:4

Po bezbrankovém prvním dějství se do černého jako první trefil hostující Zeman, ale Záhora brzy srovnal. Vrchol skvělého představení si oba týmy naplánovaly na závěrečnou třetinu. Vary se sice postaraly o zvrat, ale poté už úřadovala Dukla. Během pěti minut byli po brankách Pěšky a Kuřítka na koni opět hosté. Navíc v samotném závěru přidal Polcar čtvrtou pojistku. Domácí ještě v poslední minutě dokázali v power–play snížit, ale vítězství Dukle nesebrali.

„Jeli jsme sice na prvního, nicméně jsme se na toto utkání zodpovědně připravili a kluci takřka do puntíku splnili taktiku, kterou měli naordinovanou. Jsem moc rád, že to přineslo kýžené tři body,“ zhodnotil kouč František Zeman.

Branky a nahrávky: 26. Záhora (Liška, Putyera), 42. Hampl (Dlapa, Vaněk), 60. Záhora (Vachovec) - 22. Zeman (Vysloužil, Musil), 48. Pěška (Zeman, Musil), 53. Kuřítko, 59. Polcar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:3. K. Vary: Endal - Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora. Jihlava: Klimeš - Šidlík, Musil, Cirhan, Kolda, Kvasnička, Hejl - Kuřítko, Pěška, Malec, Zídek, Vysloužil, Zeman, Polcar, Kasalý, Mikeš.

KLADNO - JIHLAVA

5:3

Jihlavští dorostenci úvod totálně promrhali, což Kladno přetavilo v rozhodující tříbrankový trhák. „Prospali jsme celou první třetinu. Z úvodních dvou střel padly dvě branky a proti tak kvalitnímu týmu, kterým je Kladno, s tím už bylo těžké něco dělat,“ přibližuje Zeman.

I přesto jeho tým během druhé části vykřesal naději. Zeman s Pěškou snížili na rozdíl jediné branky. „Kluci se přeci jen dostali do kontaktu, jenže soupeř pak utekl na 4:2, a i když jsme opět snížili, na kýženou remízu to nakonec nestačilo,“ doplňuje jihlavský trenér, jehož tým dostal pátou branku v power–play.

Branky Dukly: Zeman, Pěška, Kasalý. Třetiny: 3:0, 0:2, 2:1. Dukla Jihlava: Klimeš (8. Šťastný) – Cirhan, Musil, Kvasnička, Pekárek, Kolda, Hejl, Šidlík - Malec, Kasalý, Vysloužil – Pěška, Zeman, Kuřítko – Polcar, Mikeš, Zídek.