„Bylo evidentní, že v tom utkání stál rozhodčí na straně Brna. Tak jsem si řekl, že se alespoň na závěr s někým srazím. U branky jsem se chytil s Radkem Dlouhým, ale pak mě najednou odhodili někam do strany a na zádech jsem měl Vostřáka,“ popsal Štrach situaci, která vyvolala vlnu emocí.

Jenomže brněnský útočník zřejmě netušil, že pouštět se do křížku s jihlavským bekem není radno. „Asi si myslel, že mi jich pár nandá, ale pak spadl pode mě a bylo jasno,“ usmíval se čtyřiadvacetiletý hokejista.

Oba aktéři pěstního souboje dostali trest na pět minut a do konce utkání. „Viděl jsem, že dva Jihlaváci chytili Radka, a tak jsem do toho skočil,“ předložil svoji verzi Vostřák.

Jedna z hvězd domácího týmu se navíc natolik nechala unést emocemi, že po bitce nepochopitelně hodila Štrachovu rukavici do hlediště.

„To se přece nedělá. Navíc Vostřák, takový zkušený hráč. Já jsem pak raději rychle zamířil do šatny, protože jsem neměl helmu a začaly kolem mě létat nějaké lahve. Čekal jsem, až mi donesou věci a zjistil jsem, že rukavice mezi nimi není,“ zlobil se Štrach.

Součást jeho výstroje si pravděpodobně odnesl domů některý z diváků. A vedení jihlavského klubu nehodlá nechat věc vyznít do ztracena. Údajně už kontaktovalo Kometu s žádostí o zaplacení vzniklé škody.