Útočník Ivan Padělek vstřelil v prvoligovém souboji jihlavským hokejistům dva góly a zařídil brněnské Kometě výhru 5:3. „Dostali jsme se na první místo ve skupině a chtěli jsme se tam udržet, proto jsme museli vyhrát. Byly to ale těžce vydřené body,“ prohlásil autor vítězné trefy.

Těší ty dva góly o to víc, že byly proti Jihlavě?
Samozřejmě. Absolvoval jsem s klukama celou přípravu, jsou to všechno výborní kamarádi, takže jsem se chtěl před nima předvést. Radost jsem jim asi neudělal, ale věřím, že jsem se ukázal v tom nejlepším světle.

Byl to váš prví zápas v dresu Komety proti mateřskému klubu. I když, nastoupit už jste proti němu vlastně mohl hned v polovině září…
Tehdy jsem ale nemohl hrát kvůli trestu. Co jsem sem přišel, tak se potýkám s tím, že mě rozhodčí pořád vylučují. Ale dneska jsem nebyl na trestné ani jednou. Navíc jsem dal dva góly, takže jsem byl mužstvu konečně platnej.

Vraťme se ještě k vaší přípravě s jihlavským týmem. Neustále jste tehdy tvrdil, že půjdete do některé zahraničí soutěže…
To ano, ale 2. září mi zahraničí padlo a já byl bez angažmá. V tu chvíli se ozvala Kometa a nabídla mi takové podmínky, že jsem ani na minutu nezaváhal.

Nemyslíte si, že to bylo z vaší strany vůči Dukle trochu nefér? Asi by vás jenom těžko nechalo vedení klubu připravovat v Jihlavě celé léto, kdyby vědělo, že tím posiluje konkurenci…Jenomže já nevěděl, jak to dopadne. Navíc si myslím, že i kdyby to vedení vědělo, tak by nic nenamítalo. Jsou to seriózní lidi a já jsem s nimi vycházel velmi dobře.

Využil jste v zápase něco z toho, co jste během přípravy s Duklou obkoukal?
V podstatě nic. Pětky hrály úplně v jiném složení, než jsem zažil já. Dukla má teď nového trenéra, vyhrála několik zápasů za sebou a je hodně silná v útoku. Musím říct, že mě překvapila. Příjemně samozřejmě. Rozhodně budu klukům držet palce, přeju Jihlavě, ať se jí daří.