Právě Severočeši odstartovali před sedmi koly nepříjemnou sérii brodských hokejistů šesti porážek v řadě. Ve středu však svěřenci trenéra Petra Nováka bezbodovou šňůru protrhli, na ledě Berouna vyhráli 5:1.

„Chomutov je v zápase velkým favoritem, ale my se mu to budeme snažit maximálně znepříjemnit,“ slibuje kouč Rebelů. „S takovým soupeřem budeme rádi za jakýkoliv bod, který proti němu získáme. Hlavně ale doma chceme předvést hru, která by se líbila divákům,“ dodal.

 

Minimální změny

Ze sestavy Havlíčkova Brodu vypadl před sobotním mistrovským duelem útočník Martin Malát.

„Je nachlazený, ale nic vážného to není. Kromě dlouhodobě zraněných Procházky, Stromka a Krpálka jsou všichni v pořádku,“ prohlásil Novák.

S Rebely už se připravuje také brankář Jaroslav Suchan. „Začátkem týdne začal trénovat, ale k zápasu ještě připravený nebude. Nechceme to uspěchat, bude záležet na něm, jak se bude cítit,“ prozradil kouč.

Zbývající dva zástupci kraje Vysočina dnes budou plnit roli hostů.

Horácká Slavia Třebíč se představí v Prostějově, který nedávno zažil pořádné zemětřesení na trenérských a manažerských postech.

Dukla Jihlava zamíří do Havířova. V prvním vzájemném utkání nevstřelili jihlavští hokejisté Panterům ani gól, doma jim podlehli 0:4.

„Gól jsme doma nedali ani Kometě a v Brně jsme jim ukázali, že je dávat umíme. Alespoň budou mít kluci větší motivaci,“ tvrdí asistent hlavního kouče Dukly Petr Jaroš.

Hokejové menu

I. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

sobota 17.00: Kometa Brno – Šumperk, Prostějov – TŘEBÍČ
sobota 17.30: Havířov – JIHLAVA, 19.00: Olomouc – Ostrava

I. LIGA - SKUPINA ZÁPAD

sobota 17.00: HAVLÍČKŮV BROD - Chomutov, Kadaň – Beroun
sobota 17.30: Ml. Boleslav – Vrchlabí
sobota 18.00: Hr. Králové – Most

II. LIGA - SKUPINA STŘED

sobota 17.00: Benátky n. J.– Nymburk, Benešov – VELKÉ MEZIŘÍČÍ
sobota 18.00: Milevsko – Tábor
neděle 17.00: PELHŘIMOV – Písek
neděle 18.00: J. Hradec – Chrudim, Kutná Hora – Kolín